285 tys. złotych dotacji na wykonanie scenografii stałej wystawy projektu Spichlerz Polskiego Rocka otrzymało Muzeum Regionalne w Jarocinie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 r. Spichlerz zostanie otwarty pod koniec bieżącego roku.
"Za pieniądze przekazane z ministerstwa przygotowana zostanie scenografia stałej ekspozycji w Spichlerzu. Cała stała ekspozycja kosztować będzie 2 mln złotych, a brakujące środki pochodzić będą prawdopodobnie z programu finansowego UE - poinformowała PAP koordynatorka projektu Julia Rzepka z jarocińskiego muzeum.
Obecnie w muzeum kończą się prace remontowo adaptacyjne w budynku spichlerza.
Wcześniej na realizację całego projektu muzeum otrzymało 1,6 mln zł z UE, oraz prawie 550 tys. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarówno na inwestycje w budynek jak i ekspozycje.
W muzeum przedstawiona będzie cała historia polskiej muzyki rockowej, której początki datuje się na 1959 r. Szczególne miejsce na wystawie zajmą odbywające się w latach 70. w Jarocinie - Wielkopolskie Rytmy Młodych, od 1980 r. przekształcone w Ogólnopolskie Przeglądy Muzyki Młodej Generacji, a jeszcze później w Festiwale Muzyki Rockowej.
Na wystawie znajdą się wszystkie archiwalne nagrania filmowe oraz zdjęcia. Oprócz gromadzenia archiwaliów planowana jest realizacja liczącego kilkanaście odcinków serialu dokumentalnego. Piętnastominutowe filmy mają być prezentowane w powstającym Spichlerzu Polskiego Rocka oraz podczas kolejnych edycji jarocińskich rockowisk.
A u nas dziś grupa T.Love, która w Jarocinie prezentowała się wielokrotnie:
baca124
T.Love - Ajrisz
Jeden z ciekawszych melodramatów ostatnich lat. Nie tylko z uwagi na „domieszkę” science-fiction.
Choć raczej należałoby napisać Jedermann – ze względu na pruską/niemiecką przeszłość regionu.
To już V edycja. Odbędzie się w Wiśle od 30 maja do 1 czerwca.
Liczba tych, którzy zarobili ponad 500 tys. zł, podwoiła się od 2021 r.
W programie m.in. nowe filmy Astera, Johansson i Łoźnicy. Nie zabraknie też polskich akcentów.