Jarocińskie muzeum rocka

285 tys. złotych dotacji na wykonanie scenografii stałej wystawy projektu Spichlerz Polskiego Rocka otrzymało Muzeum Regionalne w Jarocinie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 r. Spichlerz zostanie otwarty pod koniec bieżącego roku.

"Za pieniądze przekazane z ministerstwa przygotowana zostanie scenografia stałej ekspozycji w Spichlerzu. Cała stała ekspozycja kosztować będzie 2 mln złotych, a brakujące środki pochodzić będą prawdopodobnie z programu finansowego UE - poinformowała PAP koordynatorka projektu Julia Rzepka z jarocińskiego muzeum.

Obecnie w muzeum kończą się prace remontowo adaptacyjne w budynku spichlerza.

Wcześniej na realizację całego projektu muzeum otrzymało 1,6 mln zł z UE, oraz prawie 550 tys. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarówno na inwestycje w budynek jak i ekspozycje.

W muzeum przedstawiona będzie cała historia polskiej muzyki rockowej, której początki datuje się na 1959 r. Szczególne miejsce na wystawie zajmą odbywające się w latach 70. w Jarocinie - Wielkopolskie Rytmy Młodych, od 1980 r. przekształcone w Ogólnopolskie Przeglądy Muzyki Młodej Generacji, a jeszcze później w Festiwale Muzyki Rockowej.

Na wystawie znajdą się wszystkie archiwalne nagrania filmowe oraz zdjęcia. Oprócz gromadzenia archiwaliów planowana jest realizacja liczącego kilkanaście odcinków serialu dokumentalnego. Piętnastominutowe filmy mają być prezentowane w powstającym Spichlerzu Polskiego Rocka oraz podczas kolejnych edycji jarocińskich rockowisk.

A u nas dziś grupa T.Love, która w Jarocinie prezentowała się wielokrotnie:

baca124 T.Love - Ajrisz

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama