Jedzenie i uczty Jezusa

Czytając Ewangelię, możemy zobaczyć Jezusa biorącego udział w różnych posiłkach, np. podczas uczty, na którą został zaproszony, na weselu w Kanie Galilejskiej, a także po swoim zmartwychwstaniu, kiedy jadł wraz z uczniami chleb i ryby.

Autorzy książki Jedzenie i uczty Jezusa. Kulinarny świat Palestyny pierwszego wieku zachęcają, aby za pomocą wyobraźni przenieść się w odległe czasy i zasiąść z Jezusem do wspólnego posiłku. Z pomocą tego napisanego z pasją przewodnika po kulinarnym świecie sprzed dwudziestu wieków można zapoznać się dosłownie od kuchni nie tylko ze sposobem przygotowywania potraw, lecz także zajrzeć na bogate kulturalne zaplecze spożywania posiłków w Palestynie w tamtych czasach.  

W książce znajdziemy opis najważniejszych świąt żydowskich oraz zwyczajów i tradycji związanych z jedzeniem wraz z jadłospisem. Dzięki zamieszczonym w książce przepisom opisywanych potraw można wziąć udział w kulinarnej przygodzie, tym bardziej że przepisy zawierają składniki powszechnie nam dostępne.

Możemy zatem zasiąść do wspólnego posiłku wraz z bliskimi, jedząc przygotowane przez nas potrawy według starożytnych przepisów, a przy tym modlić się i uczestniczyć w uczcie według żydowskich tradycji czasów Jezusa.

I tak jak Żydzi i pierwsi chrześcijanie spożywać posiłek, oddając cześć Bogu.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe było następujące: który z owoców Rzymianie nazywali malum? Chodziło o jabłko, a nagrody otrzymują:

Sylwia Wiśniewska z Żyrardowa, Anna Korus z Dębicy oraz Sonia Hajewska z Sosnowca

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama