Cykl obrazów "Z martwych powstanie" został zaprezentowany parafianom z Pustkowa-Osiedla.
Ponad pół roku działa przy par. św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu kawiarnia, do której można zaglądać w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9. – Pomysł otwarcia takiego miejsca przyjął się bardzo dobrze i czasem brakuje nawet miejsca dla wszystkich – mówi ks. proboszcz Roman Woźny.
Z okazji świąt w parafialnej kawiarni zagościła wystawa wielkanocnych obrazów Mieczysławy Janczyckiej, wieloletniej nauczycielki i wychowawcy w szkole podstawowej w Pustkowie-Osiedlu. – Uczyłam techniki i wychowania plastycznego. Tematy obrazów czerpię z otaczającego mnie pejzażu, lubię malować góry, sięgam często do sfery wiary, sacrum – mówi pani Mieczysława.
Jeden z obrazów prezentowanych na wystawie ukazuje tłum baranków zmierzających ku zasiadającemu w niebie Chrystusowi. – Taką wizję pomogła mi stworzyć jedna z ikon, którą widziałam kiedyś w cerkwi – dodaje artystka.
– Pani Mieczysława traktuje światło w swych obrazach jako lume divino, światło Boże, stąd jej dzieła są nie tylko do oglądania, ale i rozmyślania – mówi ks. Andrzej Jasnos.
Wernisaż malarstwa Mieczysławy Janczyckiej wzbogacił występ młodzieży z miejscowej szkoły, jak również zespołu pań, które kiedyś śpiewały w kościele, należąc do grupy młodzieżowej, a teraz po 25 latach postanowiły odnowić dawne więzi.
Choć raczej należałoby napisać Jedermann – ze względu na pruską/niemiecką przeszłość regionu.
To już V edycja. Odbędzie się w Wiśle od 30 maja do 1 czerwca.
Specjalna edycja wydarzenia w 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego.
Znowu mi coś mignęło. W internetach. Jak to tam czasem, a właściwie ciągle, bywa...
Krzyżyk stał się ulubionym akcesorium m. in w świecie estrady.