Rozpoczęła się kolejna edycja Gdynia Design Days. Już 8. raz festiwal gości w mieście. Jego finisz przewidziany został na 12 lipca.
Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny festiwal będzie prowokował do myślenia, motywował do działania i podpowiadał, jak znaleźć długofalowe rozwiązania dla przestrzeni miejskiej oraz lokalnych społeczności.
Hasło festiwalu "Sieci" to nie tylko nawiązanie do rybackiej i portowej historii Gdyni, ale również do miasta, w którym ulice, skwery i place stanowią sieć, harmonijnie ze sobą połączoną. To gwarantuje przestrzeń publiczną, w której mieszkańcy dobrze się czują.
Gdynia Design Days to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania designerskie, które można z powodzeniem wdrożyć do użytku w przestrzeni miejskiej.
Wszystkie projekty realizowane są z myślą o mieszkańcach Gdyni.
Właśnie w ramach tych założeń 8 młodych projektantów z Polski i zagranicy zaprezentuje prototypy inspirowane miejską aktywnością i relacjami społecznymi. Jest to jedna z obowiązkowych wystaw w czasie festiwalu, bo wszystkie projekty są mocno osadzone w mieście.
Zaproszeni twórcy na co dzień realizują projekty w odległych od siebie dziedzinach. Dzięki temu na wystawie będzie można zobaczyć koncepcje przygotowane z myślą o różnorodnych odbiorcach, m.in. mieszkańcach Gdyni, kupcach, dzieciach, turystach czy instytucjach miejskich.
Gdynia Design Days to dwa centra festiwalowe. Większość wystaw, warsztatów oraz wykładów odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.
Drugim, równie ważnym punktem na festiwalowej mapie jest plac Kaszubski i Terminal Designu, gdzie znaleźć można oryginalne produkty designerów z całej Polski, a także zrelaksować się na świeżym powietrzu, w specjalnie przygotowanej do tego strefie.
Do wzięcia udziału w Gdynia Design Days zaproszeni są nie tylko projektanci, ale przede wszystkim mieszkańcy miasta oraz osoby odwiedzające Trójmiasto w czasie wakacji. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić uczestników do dzielenia się opiniami i pomysłami na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, a także zachęcić do czynnego jej wykorzystywania.
Wstęp na wszystkie wystawy jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.
Trend ten rozpoczął się po agresji Kremla na Ukrainę. A w USA...