W dziesiątkę!

Choć byli zazwyczaj ludźmi prostymi, mieli odwagę rozmawiać ze sobą o swoim doświadczeniu duchowym.

Pragnęli bezkompromisowego chrześcijaństwa. Zakochali się w Bogu i poszli za Nim, porzucając wszystko.

Na przełomie III i IV wieku pojawił się w Egipcie potężny ruch pustelniczo-zakonny obejmujący dziesiątki tysięcy ludzi. Porzucali oni swe domy, by udać się na pustynię i tam spędzić resztę życia sam na sam z Bogiem.

Fenomenem jest to, że choć byli zazwyczaj ludźmi prostymi (często chłopami, niepotrafiącymi czytać ani pisać), mieli odwagę rozmawiać ze sobą o swoim doświadczeniu duchowym.

Audiobook zbiera czytane przez Edwarda Linde-Lubaszenkę apoftegmaty, czyli niezwykle celne, krótkie sentencje, w których nauczyciel – tytułowy „abba” – odpowiada na pytania uczniów.

*

"Abba, powiedz mi słowo. Apoftegmaty Ojców Pustyni". 2 CD, Wyd. Benedyktynów Tyniec, 2017 r.

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu Edward Linde-Lubaszenko czyta apoftegmaty Ojców Pustyni

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości