Wielki jubileusz Rawy Blues

9 października w katowickim Spodku odbędzie się 30. edycja Rawa Blues Blues - największego i najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce. Znamy już nazwiska głównych gwiazd, które wystąpią podczas tej wyjątkowej, jubileuszowej edycji.

Z uwagi na jubileusz i okrągłe urodziny Festiwalu, z fanami bluesa będą świętować gwiazdy które już zagrały na Rawie Blues: James Blood Ulmer Memphis Blood feat. Vernon Reid, Rick Estrin and The Nightcats to perform with Charlie Baty oraz Nora Jean Bruso. - Zdecydowaliśmy, że zaproszone zostaną postaci światowego bluesa których występ na Rawie szczególnie zapadł w pamięci fanom. Stąd pomysł retrospekcji tego najlepszego dorobku Festiwalu. - przybliża kulisy wyboru gwiazd dyrektor festiwalu, Ireneusz Dudek.

Wykonawcy którzy wystąpią na dużej i małej scenie przed koncertem finałowym zostaną jak co roku wyłonieni przez Radę Artystyczną festiwalu w drodze rekrutacji. Szczególnie preferowani będą wykonawcy, którzy zaproponują projekty przygotowane specjalnie na okazję występu podczas 30. Rawa Blues Festival. Rada artystyczna festiwalu czeka na zgłoszenia do końca kwietnia.

Czytaj także: Idę pod prąd - rozmowa z Ireneuszem Dudkiem, dyrektorem Rawa Blues Festival


«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama