Już niedługo - Suwałki Blues Festiwal

Polskie i zagraniczne gwiazdy bluesa i rocka wystąpią podczas czwartego "Suwałki Blues Festiwal", który 14 lipca rozpocznie się w Suwałkach w województwie podlaskim. Na trzydniowej imprezie zagrają m.in. brytyjski zespół The Blues Band, Martyna Jakubowicz, Shakin Dudi.

W tym roku na festiwalu będzie można posłuchać ponad 30 zespołów z Polski, USA, Wielkiej Brytanii oraz kilku krajów europejskich. Gwiazdą będzie legenda brytyjskiego bluesa - The Blues Band. Zagrają m.in. gitarzysta Julian Sas i wokalistka Ana Popovic.

Jak poinformował PAP dyrektor artystyczny festiwalu Bogdan Topolski, zaproszone zostały także gwiazdy polskiego bluesa: Martyna Jakubowicz, zespół Shakin Dudi z Ireneuszem Dudkiem, Easy Rider czy Tortilla. Na festiwalu zagra także kilka mniej znanych zespołów z kraju i zagranicy.

"Zaprosiliśmy także legendę polskiego rocka - zespół Perfect. To gest w stronę szerszej publiczności, którą niekoniecznie fascynuje blues" - powiedział PAP Topolski.

Suwałki Blues Festiwal rozpocznie się 14 lipca w czwartek wieczornym koncertem na patio Urzędu Miejskiego w Suwałkach, w którym zagrają "damy polskiego i europejskiego bluesa": Magda Piskorczyk, Beata Kossowska&United Blues Experience, Maggie Bell&Dave Kelly.

W piątek i sobotę biletowane koncerty rozpoczną się "od samego rana" - podczas tzw. bluesowych śniadań w pięciu suwalskich klubach. Debiutanci zagrają na kilku mniejszych scenach ulicznych przed koncertami głównymi.

W piątkowy wieczór na dwóch głównych scenach w centrum Suwałk zagrają Martyna Jakubowicz z zespołem Żona Lota, The Blues Band oraz Perfect, zaś w sobotę Ana Popovic Band, Shakin Dudi i Julian Sas. Na zakończenie każdego dnia przewidziane są nocne koncerty klubowe jam session.

Topolski powiedział PAP, że początkowo niewielka impreza bluesowa rozrosła się do trzydniowego festiwalu, na którym grają największe bluesowe gwiazdy świata a w koncertach codziennie uczestniczy ok. 10 tysięcy osób.

Kwartalnik "Twój Blues" uznał pierwszy "Suwałki Blues Festiwal" za wydarzenie bluesowe roku 2008. To festiwal uznawany w regionie, był m.in. nagrodzony Podlaską Marką Roku 2008 przyznawaną przez marszałka województwa. W 2009 roku zdobył "Włócznię Jaćwinga", coroczną nagrodę prezydenta miasta Suwałki.

"Suwałki Blues Festiwal" jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg