Trwają Targi Wydawców Katolickich

41 wydawców z całej Polski - nowości wydawnicze, sprawdzona literatura, płyty, kalendarze i wiele innych pozycji można znaleźć na XXI Targach Wydawnictw Katolickich, jakie rozpoczęły się w Lublinie.

Listopadowe targi książki w Lublinie to już tradycja. To okazja nie tylko do poznania nowości, ale też pierwszych zakupów świątecznych prezentów. Wydawców gości KUL.

W tym roku do Lublina przyjechało ich 41. Są to zarówno stali bywalcy, którzy od lat prezentują swoją ofertę na KUL, jak i nowi, którzy po raz pierwszy chcą pokazać się na lubelskich targach.

- Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a dla wszystkich zainteresowanych dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu, o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach, takich jak książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki - mówi ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Targi to nie tylko stoiska wydawnicze, ale i spotkania autorskie oraz koncerty. W tym roku program jest wyjątkowo bogaty.

- W tym roku pragniemy, w uzgodnieniu z Władzami Uczelni - Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, włączyć się w Jubileusz stulecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; w 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski oraz 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. Dlatego XXI Targi zostaną ubogacone koncertem - programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu Leszka Długosza, poety, pieśniarza, kompozytora, pianisty, aktora, autora wielu tomików poetyckich, płyt autorskich, a także twórcy programów radiowych i telewizyjnych, felietonisty - koncertem dedykowanym 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Koncert odbędzie się drugiego dnia Targów, tj. 21 listopada 2018 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL. Wstęp na koncert jest wolny - mówi ks. Roman.

Targi rozpoczęły się 20 listopada i potrwają do 22 listopada w Collegium Jana Pawła II przy al. Racławickich w Lublinie.

Program:

  • 21 listopada w sali Collegium Jana Pawła II (sala 623) w godz. 12.30-15.50 - odsłona niezwykłej Biblii Królów, stylizowanej na czasy króla Bolesława Chrobrego. To jedyna taka, wydana we współczesnej Polsce Święta Księga, będąca jednocześnie pierwszym naukowym opracowaniem Nowego Testamentu, zilustrowanym iluminacjami Apokalipsy Bamberskiej i scenami inspirowanymi Ewangeliarzem Ottona III, a dodatkowo z niespotykanymi w żadnym innym polskim wydaniu Biblii kanonami Euzebiusza.
  • 21 listopada w gmachu głównym na parterze GG-47 (tzw. stara aula) w godz. 15.00-17.30 - spotkanie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, proboszczem lubelskiej parafii pw. św. Michała Archanioła, terapeutą uzależnień, wrażliwym na ludzką krzywdę, niepotrafiącym przejść obojętnie wobec cierpienia innych ludzi. Choć sam naznaczony jest cierpieniem, mającym swe korzenie w przeszłości jego rodziny. Terapię dla siebie - ale i dla innych - odnalazł w pisaniu. Szczerym do bólu, bez owijania w bawełnę, autobiograficznym. Pozwalającym zajrzeć za przysłowiową dziurkę od klucza, wciągającym i frapującym. A przede wszystkim uzdrawiającym i oczyszczającym.
  • 21 listopada w sali Collegium Jana Pawła II (sala 324) w godz. 15.50-19.10 - spotkanie z o. Stanisławem Jaromim OFM Conv., absolwentem teologii i ochrony środowiska, doktorem filozofii, od lat zaangażowanym w chrześcijańską edukację ekologiczną, wieloletnim delegatem franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia. To przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu – REFA i szef portalu www.swietostworzenia.pl. Interesuje się sprawami dialogu pomiędzy nauką i wiarą, kulturą i duchowością, chrześcijańską wizją świata i różnymi nurtami ekofilozofii. Pracował duszpastersko w Czechach oraz w międzynarodowych centrach franciszkanów w Asyżu, Rzymie i Krakowie.
  • 21 listopada w sali Collegium Jana Pawła II (sala 103) w godz. 15.50-18.20 - spotkanie z ks. dr. Marcinem Sobiechem, doktorem nauk teologicznych z zakresu historii Kościoła - patrologii, z zakresu teologii praktycznej. Jego zainteresowania to literatura wczesnochrześcijańska, powieść historyczna, muzyka z akcentem na chóralną. Jest autorem książki „ Przewodnik dla czwartego wizjonera”. Ma ona układ 31 krótkich rozdziałów opowiadających o historii objawień, wydarzeniach z nimi związanych oraz jest przybliżeniem orędzia fatimskiego.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości