Największa prezentacja katolickich wydawców potrwa do niedzieli. W tym roku wstęp na targi nie jest biletowany. Mimo to tłoku nie ma, a nowości - mnóstwo.
Kluczowym elementem targowych wydarzeń jest Nagroda SWK FENIKS. Tym razem Kapituła Nagrody wyróżniła i nagrodziła ok. 100 spośród ponad 300 zgłoszonych pozycji wydawniczych: książek drukowanych, publikacji multimediów i albumów muzycznych. Wręczenie Nagrody FENIKS 2021 odbędzie się w sobotę o 19.30 podczas finałowej gali Nagrody SWK FENIKS 2021 w katedrze polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15). Galę uświetni koncert "Siedem grzechów głównych" w wykonaniu Warszawskiego Chóru i Orkiestry Impressione pod batutą Piotra Wijatkowskiego.
26. Targi Wydawców Katolickich potrwają do 26 września.
W sobotę zaplanowano m.in. spotkanie z ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który od godz. 10 będzie podpisywał swoje książki "Małżeński labirynt" oraz "Panie, Ty wszystko wiesz" (Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2).
Wydawnictwo WAM zaprasza o godz. 11 na spotkanie z Katarzyną Olubińską, dziennikarką porannego programu Dzień Dobry TVN. Autorka popularnego bloga Bóg w wielkim mieście oraz bestsellerowych książek "Bóg w wielkim mieście" (2017) i "Kobieta w wielkim mieście" (2020). Pretekstem do spotkania jest jej najnowsza książka "Bóg w moim domu", wydana w 2021 r. (sala w namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego).
O 11.00 Wydawnictwo ESPRIT organizuje dyskusję wokół najnowszej książki Roda Drehera "Żyć bez kłamstwa". O odwadze bycia chrześcijaninem będą dyskutować goście: redaktor Paweł Lisicki, Marek Marszałek oraz ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski (sala w namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego).
O 11.00 na stoisku Domu Wydawniczego Rafael gościć będzie ks. prof. Robert Skrzypczak, o 12.00 "Teologia Polityczna" zaprasza na spotkanie autorskie z o. Jackiem Salijem (sala w namiocie B). O 11.00 na spotkanie z udziałem autorów "Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane kary historii Kościoła": reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem zaprasza ROSIKON PRESS. Na spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem i prof. Wojciechem Kudybą o księdzu Dolindo Ruotolo, "Patronie na niespokojne czasy" zaprasza o 12.00 WYDAWNICTWO. O tej samej porze na stoisku MEDIA RODZINA Wojciech Widłak, pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. będzie podpisywał swoje publikacje.
O 12.00 na stoisku Fundacji Prodoteo autorka Magda Grabowska, przez ponad 35 lat zaangażowana w działalność misyjną i ewangelizacyjną, dziś doradca małżeński i rodzinny, będzie promowała swoją najnowszą książkę, pt. "Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg". Na stoisku Wydawnictwa ESPRIT Paweł Lisicki będzie podpisywał swoją książkę "Kto fałszuje Jezusa", a na stoisku SERAFIN brat Szymon Janowski OFMCap publikację pt. "Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji".
Również o 12.00 P.H.W. ARYSTOTELES organizuje spotkanie autorskie z pisarzem, historykiem i dziennikarzem Piotrem Stefaniakiem. Autor ponad czterdziestu książek, zarówno o tematyce religijnej, jak i historycznej, wydrukowanych w pięciu językach będzie promował ostatnio wydaną publikację "Św. Franciszek z Asyżu", a także album o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o św. Józefie oraz serię "Modlitewników o Świętych". W sali kinowej TVP pokaże film dokumentalny "Ojciec" o człowieku i kapłanie, wielkim Polaku, kard. Stefanie Wyszyńskim.
O 13.00 na stoisku Wydawnictwa LTW odbędzie się spotkanie autorskie z Moniką Luft. Autorka będzie podpisywać swoją ostatnią książkę "Arabska awantura". W tym czasie wydawnictwo ESPRIT zaprasza na spotkanie wokół najnowszej książki Tomasza Terlikowskiego "La Salette. Objawienia, które wstrząsnęły Kościołem", wydawnictwo BIAŁY KRUK - na spotkanie z Czesławem Ryszką, a wydawnictwo FRONDA – z Pawłem Lisickim, autorem książek "Kontrrewolucja. Eseje i szkice" oraz "Dogmat i tiara".
Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM św. HILDEGARDY 0 dr Alfreda Walkowska z córkami - zaprasza na spotkania z autorkami Hildegardowej kuchni polskiej. Z kolei BRATNI ZEW zachęca do spotkania z o. prof. Zdzisławem Kijasem, autorem biografii "Wyszyński. 40 spojrzeń", a Wydawnictwo ESPRIT do dyskusji wokół jedynej autobiografii arcybiskupa Fultona Sheena pt. "Skarb w glinianym naczyniu". Goście: ks. Robert Skrzypczak, ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski.
O 14.30 na stoisku Wydawnictwa LTW Grzegorz Łukomski będzie podpisywać swoje książki, m.in. o Sergiuszu Piaseckim i Józefie Mackiewiczu. O 15.00 wydawnictwo DĘBOGÓRA zaprezentuje książkę "Marek Jurek 100 godzin samotności", a wydawnictwo EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA, w obecności autorek s. Anny Marii Pudełko AP i s. Judyty Pudełko PDDM, książkę pt. "Nie za blisko, nie za daleko. Z Rut i Noemi o dobrych relacjach". Także o 15.00 Wydawnictwo WAM organizuje spotkanie z Tomaszem Terlikowskim wokół książki "Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę". O tej samej godzinie na stosiku Wydawnictwa BIAŁY KRUK obecny będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski, a na stoisku Wydawnictwa ESPRIT ks. Jerzy Jastrzębski będzie podpisywał swoją książkę pt.: "Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia".
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?