Autografy, rabaty, okazje... Targi Książki Katolickiej czekają na czytelników

Największa prezentacja katolickich wydawców potrwa do niedzieli. W tym roku wstęp na targi nie jest biletowany. Mimo to tłoku nie ma, a nowości - mnóstwo.

Kluczowym elementem targowych wydarzeń jest Nagroda SWK FENIKS. Tym razem Kapituła Nagrody wyróżniła i nagrodziła ok. 100 spośród ponad 300 zgłoszonych pozycji wydawniczych: książek drukowanych, publikacji multimediów i albumów muzycznych.  Wręczenie Nagrody FENIKS 2021 odbędzie się w sobotę o 19.30 podczas finałowej gali Nagrody SWK FENIKS 2021 w katedrze polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15). Galę uświetni koncert "Siedem grzechów głównych" w wykonaniu Warszawskiego Chóru i Orkiestry Impressione pod batutą Piotra Wijatkowskiego.

26. Targi Wydawców Katolickich potrwają do 26 września.

26. Targi Wydawców Katolickich

Foto Gość DODANE 24.09.2021 AKTUALIZACJA 25.09.2021

26. Targi Wydawców Katolickich

Swój wydawniczy dorobek na Zamku Królewskim zaprezentowało blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Tym razem gościem honorowym jest Archiwum Watykańskie.

więcej »

W sobotę zaplanowano m.in. spotkanie z ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który od godz. 10 będzie podpisywał swoje książki "Małżeński labirynt" oraz "Panie, Ty wszystko wiesz" (Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego – stoisko Wydawnictwa PROMIC, stoisko nr 2). 

Wydawnictwo WAM zaprasza o godz. 11 na spotkanie z Katarzyną Olubińską, dziennikarką porannego programu Dzień Dobry TVN. Autorka popularnego bloga Bóg w wielkim mieście oraz bestsellerowych książek "Bóg w wielkim mieście" (2017) i "Kobieta w wielkim mieście" (2020). Pretekstem do spotkania jest jej najnowsza książka "Bóg w moim domu", wydana w 2021 r. (sala w namiocie A przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego).

O 11.00 Wydawnictwo ESPRIT organizuje dyskusję wokół najnowszej książki Roda Drehera "Żyć bez kłamstwa". O odwadze bycia chrześcijaninem będą dyskutować goście: redaktor Paweł Lisicki, Marek Marszałek oraz ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski (sala w namiocie B przed Arkadami Kubickiego Zamku Królewskiego).

O 11.00 na stoisku Domu Wydawniczego Rafael gościć będzie ks. prof. Robert Skrzypczak, o 12.00 "Teologia Polityczna" zaprasza na spotkanie autorskie z o. Jackiem Salijem (sala w namiocie B). O 11.00 na spotkanie z udziałem autorów "Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane kary historii Kościoła": reportażystą Grzegorzem Górnym i fotografem Januszem Rosikoniem zaprasza ROSIKON PRESS. Na spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem i prof. Wojciechem Kudybą o księdzu Dolindo Ruotolo, "Patronie na niespokojne czasy" zaprasza o 12.00 WYDAWNICTWO. O tej samej porze na stoisku MEDIA RODZINA Wojciech Widłak, pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. będzie podpisywał swoje publikacje.

O 12.00 na stoisku Fundacji Prodoteo autorka Magda Grabowska, przez ponad 35 lat zaangażowana w działalność misyjną i ewangelizacyjną, dziś doradca małżeński i rodzinny, będzie promowała swoją najnowszą książkę, pt. "Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Pięcioksiąg". Na stoisku Wydawnictwa ESPRIT Paweł Lisicki będzie podpisywał swoją książkę "Kto fałszuje Jezusa", a na stoisku SERAFIN brat Szymon Janowski OFMCap publikację pt. "Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji".

Również o 12.00 P.H.W. ARYSTOTELES organizuje spotkanie autorskie z pisarzem, historykiem i dziennikarzem Piotrem Stefaniakiem. Autor ponad czterdziestu książek, zarówno o tematyce religijnej, jak i historycznej, wydrukowanych w pięciu językach będzie promował ostatnio wydaną publikację "Św. Franciszek z Asyżu", a także album o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim, o św. Józefie oraz serię "Modlitewników o Świętych". W sali kinowej TVP pokaże film dokumentalny "Ojciec" o człowieku i kapłanie, wielkim Polaku, kard. Stefanie Wyszyńskim.

O 13.00 na stoisku Wydawnictwa LTW odbędzie się spotkanie autorskie z Moniką Luft. Autorka będzie podpisywać swoją ostatnią książkę "Arabska awantura". W tym czasie wydawnictwo ESPRIT zaprasza na spotkanie wokół najnowszej książki Tomasza Terlikowskiego "La Salette. Objawienia, które wstrząsnęły Kościołem", wydawnictwo BIAŁY KRUK - na spotkanie z Czesławem Ryszką, a wydawnictwo FRONDA – z Pawłem Lisickim, autorem książek "Kontrrewolucja. Eseje i szkice" oraz "Dogmat i tiara".

Wydawnictwo POLSKIE CENTRUM św. HILDEGARDY 0 dr Alfreda Walkowska z córkami - zaprasza na spotkania z autorkami Hildegardowej kuchni polskiej. Z kolei BRATNI ZEW zachęca do spotkania z o. prof. Zdzisławem Kijasem, autorem biografii "Wyszyński. 40 spojrzeń", a Wydawnictwo ESPRIT do dyskusji wokół jedynej autobiografii arcybiskupa Fultona Sheena pt. "Skarb w glinianym naczyniu". Goście: ks. Robert Skrzypczak, ks. Tomasz Jaklewicz. Prowadzenie: Paweł Chmielewski.

O 14.30 na stoisku Wydawnictwa LTW Grzegorz Łukomski będzie podpisywać swoje książki, m.in. o Sergiuszu Piaseckim i Józefie Mackiewiczu. O 15.00 wydawnictwo DĘBOGÓRA zaprezentuje książkę "Marek Jurek 100 godzin samotności", a wydawnictwo EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA, w obecności autorek s. Anny Marii Pudełko AP i s. Judyty Pudełko PDDM, książkę pt. "Nie za blisko, nie za daleko. Z Rut i Noemi o dobrych relacjach". Także o 15.00 Wydawnictwo WAM organizuje spotkanie z Tomaszem Terlikowskim wokół książki "Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę". O tej samej godzinie na stosiku Wydawnictwa BIAŁY KRUK obecny będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski, a na stoisku Wydawnictwa ESPRIT ks. Jerzy Jastrzębski będzie podpisywał swoją książkę pt.: "Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia".

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama