Muzyczna otucha od braci Golców i polskich gwiazd

Zostając w swoich domach, najbardziej znani muzycy rodem z Milówki wraz z innymi polskimi gwiazdami nagrali piosenkę z pełnym nadziei przesłaniem na czas, który przeżywamy: #wszystkobedziedobrze. Dziś w sieci odbyła się premiera utworu.

Edyta Golec, Łukasz Golec i Paweł Golec z Golec uOrkiestry, a także Wojtek Cugowski, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (z zespołu Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej), zespół TULIA i Roksana Węgiel wzięli udział w wyjątkowym projekcie, którego pomysłodawcą i producentem jest Biuro Programu "Niepodległa". Każdy w swoim domu, a jednak wspólnie - nagrali piosenkę "Wszystko będzie dobrze", której premiera w sieci odbyła się dzisiaj.

Niepodległa Wszystko będzie dobrze // #wszystkobędziedobrze

"Rozpoczynamy ogólnopolską mobilizację sił, aby wspólnie przetrwać ten trudny czas. Mamy nadzieję, że nasz wspólny utwór da Wam mnóstwo pozytywnej energii i wiary, że #wszystkobedziedobrze!" - napisali bracia Golcowie na profilu facebookowym Golec uOrkiestry.

Tekst piosenki napisał Wojtek Byrski, który wraz z Marcin Kindlą skomponował także muzykę.

dla otuchy to pieśń/ ma cię ponieść i nieść
niech pomoże ci wstać
dla nadziei to pieśń/ jasne światło przez mgły
niech pozwoli ci trwać

wszytko znowu będzie dobrze
i się skończy podły czas
niepoprawni optymiści
świat nakręcą jeszcze raz

To początek piosenki, która - jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia - ma nieść otuchę i stać się muzycznym antidotum na czas, który przeżywamy: "Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy, ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci. Jeśli chcesz pomóc, podzielić się wiadomością o ciekawej formie pomocy, a może po prostu podziękować za okazaną życzliwość - nie wahaj się i dodaj informację na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/kroniki/".

Pracownicy biura "Niepodległej" podkreślają, że utwór został nagrany i przygotowany zgodnie z wymogami stanu epidemii - każdy z artystów nagrywał swoją partię indywidualnie zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu. "Zapraszamy wszystkich do pozostania w domach - jeżeli to tylko możliwe - i wspólnego zaśpiewania #wszystkobedziedobrze - podkreślają i dodają, iż także słowa mają moc - dobrym słowem, drobnym gestem możemy wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień, tydzień czy miesiąc staną się lepsze.

Utwór ma być także muzycznym wsparciem artystów dla wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie: pracowników służb medycznych, ratowników, lekarzy, laborantów, epidemiologów i całą rzeszę ludzi, którzy obecnie na co dzień służą dobru innych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości