Schymalla szefową Jedynki

Iwona Schymalla została nową szefową telewizyjnej Jedynki. Zarząd TVP przyjął we wtorek rezygnację dotychczasowego dyrektora Witolda Gadowskiego - poinformowano PAP po posiedzeniu zarządu.

Gadowski był szefem Jedynki od maja tego roku. Obecny zarząd TVP informował, że jest zaniepokojony wynikami anteny pod jego kierownictwem. TVP podawała w ubiegłym tygodniu, że spadają rynkowe udziały TVP1, a Jedynka coraz częściej staje się stacją czwartego wyboru.

"Zarząd TVP oczekuje od Iwony Schymalli, nowej dyrektor Jedynki, osiągnięcia wyznaczonych celów, czyli udziałów TVP1 w rynku w grupie widzów w wieku 16-49 lat na poziomie 17,5 proc, przywrócenia standardów dziennikarskich w programach informacyjnych i publicystycznych oraz powrotu Jedynki na pozycję lidera, jako głównej anteny telewizyjnej w Polsce" - napisano we wtorkowym komunikacie TVP.

We wtorkowym posiedzeniu zarządu brał udział Gadowski. "Biuro Koordynacji Programowej przedstawiło analizę badań widowni telewizyjnej i udziałów TVP1 w rynku, analizę jakości nowych programów wprowadzonych na antenę Jedynki w jesiennej ramówce, ocenę programów informacyjnych i publicystycznych TVP1 oraz Festiwalu w Opolu. Po wymianie opinii dyrektor Witold Gadowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Zarząd TVP rezygnację przyjął" - informuje TVP.

Gadowski otrzymał propozycję objęcia innego stanowiska w Jedynce.

Media spekulowały wcześniej, że zmiana szefa Jedynki pociągnie za sobą zwolnienia w "Wiadomościach". Według "Presserwisu" zamiast Jacka Karnowskiego na fotelu szefa "Wiadomości" mogłaby zasiąść Hanna Lis. "Gazeta Wyborcza" pisała z kolei, że Karnowskiego może zastąpić obecny rzecznik TVP, a w 1989 jeden z twórców "Wiadomości", Jacek Snopkiewicz.

W ubiegłym tygodniu TVP oświadczyła, że spekulacje na ten temat są bezpodstawne. Formalnie los kierownictwa "Wiadomości" zależy teraz od Schymalli - zgodnie z procedurami TVP to dyrektor anteny decyduje o stanowiskach kierowników redakcji.

Schymalla była już dyrektorem Jedynki - anteną kierowała przez ok. dwa miesiące w 2009 r., za prezesury Piotra Farfała. Po odsunięciu Farfała i mianowaniu p.o. prezesem TVP Bogusława Szwedy Schymallę w Jedynce zastąpił Wojciech Hoflik.

Schymalla jest zawodowo związana z Telewizją Polską od lutego 1993 roku. Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 r., jako współautorka i prowadząca, tworzyła - wtedy będący w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata", z którym jest związana do dziś. Od lat 90. współtworzy programy Redakcji Katolickiej.

«« | « | 1 | » | »»
  • Iskra
    13.10.2010 00:34
    Schymalla szefowa jedynki- to bardzo dobra wiadomosc. Jesatem pelen uznania dla profesjonalizmu tej pani i jej glebokiego taktu jak rowniez pieknej wiary, ktora wzbudza szacunek i ktora nie ma nic z narzucania czegos sila.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.