Seks - poezja czy rzemiosło

Z cyklu: jaką książkę warto przeczytać?

Jak znaleźć tę jedną, jedyną osobę, z którą da się przeżyć całe życie? Jak zbudować trwały szczęśliwy związek? Jak w świecie narzucającym niebywałe tempo stworzyć dom rodzinny, w którym dzieci będą szczęśliwe? Jak dobrze się zestarzeć, unikając zgryźliwości i biadolenia? 

Te pytania pojawiają się w przedmowie do książki "Seks - poezja czy rzemiosło", ale zapewne każdy z nas choć raz w życiu zadał sobie któreś z tych pytań. 

Myślę, że pewnie większość z nas kojarzy konferencje ks. Piotra Pawlukiewicza. Ja jeszcze będąc w szkole na lekcji religii miałam okazję słuchać jakiś fragmentów. Cieszę się, że oprócz nagrań, można również poczytać chyba najbardziej legendarne konferencje. 

Czytając "Seks - poezja czy rzemiosło" mamy wrażenie, że słyszymy wręcz głos śp. ks. Pawlukiewicza. Już w pierwszym rozdziale autor zdaje się nam tłumaczyć, jak w ogóle może zajmować się tym tematem. Odpowiedź jest dość prosta:

"Czy trzeba chorować na serce, żeby być kardiologiem? No więc ja na takiej zasadzie znam się na seksie".

Ks. Pawlukiewicz genialnie naświetla, że życiem seksualnym człowieka kierują dwa prawa:
1. wolno, a nawet trzeba kochać, a nie wolno być egoistą;
2. wolno, a nawet trzeba być wolnym, a nie wolno być zniewolonym.

Podkreśla również, że trzeba się zastanowić, czym jest "miłość" i "wolność" według Jezusa Chrystusa, a także, że musimy wyjść od zasadniczego pytania: "Po co Pan Bóg stworzył człowieka?"

Ks. Piotr tłumaczy, że fizjologia nasza, seks, płeć, pragnienie, pociąg seksualny to swojego rodzaju pracownia.

"Pan Bóg dał nam za zadanie, by rozwijać się w miłości, i dał nam tutaj pracownię, którą jest świat stworzony i nasze ciało też."

W książce ks. Pawlukiewicz zdecydowanie przeciwstawia się obecnym seksualnym trendom i przy okazji podaje dużo konkretów i argumentów.

Myślę, że ta książka to taki powrót do źródła. Dla tych, którzy żyją według Przykazań, ale poprzez swoją postawę czują się odrzuceni, tu mogą zobaczyć, że dobrze czynią.

To lektura dla tych, którzy się pogubili i potrzebują drogowskazu "zawróć". Może po raz pierwszy zobaczą pewne rzeczy z nowej perspektywy.

Na pewno książka jest nieocenioną pomocą dla rodziców, którzy może nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi (także dorosłymi, które nagle oznajmiają, że chcą mieszkać przed ślubem z chłopakiem albo dziewczyną).

Myślę, że wielu osobom to dzieło pomoże poukładać patrzenie na świat, na drugiego człowieka na nowo. 

Przy okazji uśmiechniemy się nad nią, a nawet parskniemy śmiechem czy wzruszymy. Bo to nie jest śmiertelnie poważna pozycja, ale książka o poważnych sprawach, które okraszone są humorem ks. Pawlukiewicza.

Z serca polecam!


Ks. Piotr Pawlukiewicz, Seks - poezja czy rzemiosło, Wyd. 2RYBY.PL 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama