Mama napisała tekst, a córka muzykę. Śpiewa chór dziecięcy pod dyrekcją kompozytorki.
Walentyna i Anna Pawelec - twórcza matka i twórcza córka. Od zawsze i we wszystkim towarzyszy im kreatywność - począwszy od twórczego podejścia do szycia, szydełkowania i robótek na drutach, skończywszy na takich pracach, jak pisanie i komponowanie. Pani Walentyna jest emerytowanym magistrem inżynierem budownictwa lądowego. Obecnie pełnoetatowa babcia, twórczo podchodząca do codziennego życia. Tworzy bajkowe reportaże ze Szkaradkowa - wioski krasnoludków, znajdującej się w Koperkowie, czyli na jej działce w Radomiu. Reportaże można śledzić na jej profilu na FB oraz na jej kanale na YT. Oprócz tego poetka, bajkopisarka, przez lata związana była z Klubem Spółdzielni Mieszkaniowej “Igrek” w Radomiu, gdzie zachęcała młodych do odkrywania swoich talentów plastycznych i literackich. W. Pawelec jest autorką tekstów wspaniale współgrających z muzyką.
Anna Pawelec, radomianka, jest pełnym pomysłów dyrygentem dziecięcych zespołów, nauczycielem, wicedyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie. Jej pasją jest pisanie muzyki do tekstu: dla młodszych i starszych chórów, dla przedszkolaków i dla całkiem dużych dzieci.
„Nasza Kolęda” to jedno ze wspólnych dzieł tego niezwykłego duetu poetycko-kompozytorskiego. Zostało nagrane przez Chór Dziecięcy PSM I st. nr 3 w Warszawie pod dyrekcją kompozytorki. Dwie inne kolędy („Idą dzieci”, „Wszyscy razem się zbierajmy”) ukazały się w zbiorze „Kolędować Małemu” pod redakcją Jana Węcowskiego. Najnowszą piosenkę „Wiślaną szantę”, wydało Narodowe Forum Muzyki w zbiorze „Śpiewajmy!”, z którego korzystają dzieci śpiewające w chórach szkolnych, zrzeszonych w programie Śpiewająca Polska.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Loteria "Picasso za 100 euro", organizowana od 2013 roku, odbyła się po raz trzeci.
Od wczesnej młodości miewał objawienia religijne. Nowa książka "Gogol. Zagadka".
120 tys. zł na naprawę Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
W dniach 16–19 kwietnia w Warszawie odbędą̨ się̨ 31. Targi Wydawców Katolickich.
Odznaczona Orderem Orla Białego, tytułem Sprawiedliwy wśród narodów świata...
Odkrywanie wieczności przez autora głośnych wywiadów z Benedyktem XVI.
Ma przynieść ludziom pocieszenie, poczucie bezpieczeństwa i nadzieję.