Taylor Marshall, nawrócony na katolicyzm pastor episkopalny z Teksasu przekonuje, że Tatankę Yotankę (Siedzący Byk w języku dakota) ochrzcił francuski jezuita o. Pierre-Jean De Smet.
Wszystko wskazuje na to, że legendarny wódz indiański, Siedzący Byk był katolikiem – uważa Taylor Marshall, nawrócony na katolicyzm pastor episkopalny z Teksasu. Na swoim blogu internetowym zamieszcza oryginalną fotografię wodza Siuksów, na której wyraźnie widać, że zwycięzca w bitwie nad rzeką Little Bighorn w 1876 roku ma zawieszony na szyi krucyfiks. Jego zdaniem Tatankę Yotankę, bo tak brzmiało w języku dakota imię Indianina, ochrzcił francuski jezuita o. Pierre-Jean De Smet.
Marshall uważa, że wiele fotografii wodza publikowanych w amerykańskich podręcznikach historii jest cenzurowanych i wymazuje się z nich widoczny w oryginale krucyfiks zwieszony na szyi.
O tym, że Siedzący Byk został ochrzczony przez katolickiego misjonarza wskazywać ma m.in. relacja zamieszczona w amerykańskiej biografii gen. George’a Armstronga Custera, znanego m.in. ze swej nienawiści do Indian. W publikacji zauważa się, że Siedzący Byk, który niechętnie mówił po angielsku, bardzo cenił sobie kontakty z francuskojęzycznymi Kanadyjczykami. W ten sposób francuski jezuita o. De Smet zdobył sympatię indiańskiego szamana i namówił go do chrztu i uczestnictwa we Mszach św.
Natomiast z informacji zamieszczonej w dzienniku „New York Times” z 12 kwietnia 1883 roku wynika, że Siedzący Byk miał niebawem dołączyć do około 2 tys. Indian w Dakocie, którzy należą do Kościoła katolickiego. Siedzący Byk zmarł 15 grudnia 1890 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.