Miłośnicy planszówek przybędą do Krakowa

Już jutro w Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 rozpocznie się 2. Festiwal i Targi Gier Planszowych "BookGame".

Miłośnicy gier planszowych pojawiali się już wcześniej w Expo Kraków, przy okazji odbywających się w tym miejscu Międzynarodowych Targów Książki, które stały się inspiracją do zorganizowania Festiwalu i Targów Gier Planszowych "BookGame".

- Od kilku lat na targach książki pojawiają się wystawcy z grami planszowymi, jednak - ze względu na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą - nie mogą w pełni wyeksponować swojej oferty. W grę powinno się zagrać, a to wymaga przestrzeni. Zeszłoroczna edycja BookGame, czyli wydarzenia poświęconego przede wszystkim grom planszowym, zabawkom edukacyjnym, a następnie książkom i komiksom, okazała się dużym sukcesem, więc również w tym roku nie mogliśmy zawieść wystawców i fanów gier - mówi Małgorzata Downar, komisarz targów.

Gry planszowe i edukacyjne rozwijają nie tylko różne umiejętności, ale także relacje międzyludzkie i międzypokoleniowe. - Mamy nadzieję, że dzięki festiwalowi uda się nam zaszczepić zainteresowanie tą formą rozrywki i spędzania wolnego czasu, a wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz krakowskich imprez - podkreśla M. Downar.

Na odwiedzających czekają spotkania z autorami i twórcami gier, Games Room o powierzchni 4 tys. mkw. z największą wypożyczalnią gier w Polsce oraz nocną strefą grania w sobotę do godz. 22 czy turnieje z nagrodami. Będą również gry terenowe, przygotowane przez wydawnictwo Media Rodzina oraz Quest World. Nie zabraknie zawodów w układaniu puzzli i klocków Lego na czas oraz warsztatów tworzenia kostiumów filmowych czy malowania figurek do gier bitewnych.

Gry planszowe przeżywają obecnie renesans, dlatego trzeba naprawdę niezwykłych pomysłów, by zaciekawić graczy. Wydawcy i projektanci cały czas szukają nowych rozwiązań i mechanik gier, o czym świadczy strefa Prototypów BookGame, największa spośród wszystkich wydarzeń planszówkowych w Polsce.

- To wydarzenie jest dla wszystkich i to jest najpiękniejsze. Mamy program przygotowany dla dzieci, młodzieży, dla której odnalezienie siebie w tym gąszczu gier planszowych będzie na pewno niezwykłą przygodą, i dla studentów, którzy już znają tytuły i grają w planszówki. Mamy też miejsce dla rodzin z dziećmi oraz miejsce dla seniorów. Bo przecież świat gier planszowych jest taki, jak na większości pudełek - od 4 do 104 lat - zachęca do udziału Jakub Róg, prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych "Gralicja".

Wydarzenie będzie się odbywać od 1 do 3 marca w Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości