W Rzymie odbył się premierowy, zamknięty pokaz pierwszego filmu wyprodukowanego przez firmę Aldeas, należącą do założonej przez Papieża fundacji Scholas Occurentes. Produkcja nosi tytuł „Życie między światami”. Opowiada o ubiegłorocznej wizycie Franciszka w Portugalii i powstaniu 4-kilometrowego muralu w ramach trwających wtedy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Gościnnie w filmie wystąpił również Ojciec Święty.
Jak czytamy w komunikacie prasowym, produkcja obrazuje „podróże swoich bohaterów, obejmujące wszystkie pokolenia i głęboką różnorodność rzeczywistości oraz przekonań, a także nauczanie Papieża Franciszka”. Dzieło to jest w swym zamierzeniu „hymnem człowieczeństwa”. Posługując się poetyką dźwięków i obrazu, ma uczyć odpowiedzialności za stawienie czoła naszemu chaosowi, wychodzenia na spotkanie życiu oraz nadawania sensu ludzkiej egzystencji.
Jak podaje założona przez Papieża fundacja, premierowy pokaz miał miejsce w prestiżowym kinie Troisi na Zatybrzu. Był zarezerwowany dla młodych ze Scholas Occurentes, producentów i sponsorów filmu, a także dla przedstawicieli mediów. „Spodziewamy się – czytamy dalej w komunikacie – że zostanie on teraz zaprezentowany na różnych międzynarodowych festiwalach filmowych, a następnie będzie dystrybuowany przez różne platformy, zanosząc przesłanie Scholas Occurrentes do publiczności na całym świecie”.
Goethe powiedział: "Tyle ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem". Coś w tym jest...
W Rzymie z powodu ogromnego zainteresowania przedłużono wystawę w Palazzo Barberini.
Czyli gwiazdy, gwiazdy, gwiazdy w królewskim gatunku melodramatu. Pytanie tylko, czy udanym?
Spektakl uznawany za jedno z najważniejszych dzieł polskiej dramaturgii lalkowej.
Holandia zwróciła 119 artefaktów zrabowanych z Nigerii w czasach kolonialnych.
Najpopularniejszym dniem, w którym odwiedzane są książkomaty, jest środa.