Biblioteka - miejsce na czasie

Dobra książka wciąż jest w cenie i chętnie sięgają po nią czytelnicy w każdym wieku. Jednak odwiedzając biblioteki ludzie przychodzą nie tylko po lekturę, ale i do miejsca pełnego wydarzeń.

Biblioteki zmieniły się bardzo w ostatnich latach przejmując często rolę domów kultury, których zwyczajnie w wielu miejscach brakuje. Tydzień Bibliotek, który obchodzony jest w Polsce w dniach 8-15 maja staje się okazją do pokazania jak wiele ciekawych publikacji i inicjatyw można znaleźć w bibliotekach.

- Większość bibliotek, nie tylko w Lublinie, ale pewnie w całym kraju, spełnia funkcję wielowymiarową. Oczywiście, wiele zależy od warunków lokalowych i kadrowych. Nasza filia jest wyjątkowa pod takim względem, że jesteśmy jedyną instytucją kultury w tym miejscu, więc odpowiadamy na wiele potrzeb mieszkańców. Od początku było jasne, że będzie to dużo więcej niż wypożyczanie książek - mówi Magdalena Opalka, kierownik filii nr 40 MBP w Lublinie.

Rzeczywiście tak się stało. Przez cały rok nie brakuje warsztatów tematycznych, wystaw, spotkań z ciekawymi ludźmi, a w wakacje to szczególny czas organizacji wielu wydarzeń skierowanych do najmłodszych, którzy spędzali wakacje w mieście. - Biblioteka na poziomie została otwarta przed wakacjami w 2018 roku. Pierwsze lato przyciągnęło na zajęcia ponad 100 dzieci, które przychodziły tu nie tylko po to, by pobyć wśród regałów z książkami ustawionych w ciekawy sposób, ale by korzystać z gier, zabaw na dywanie, warsztatów plastycznych, cyrkowych, integracyjnych i wielu innych zajęć. Tak jest do dziś - podkreślają bibliotekarze.

Podobnie jest w wielu innych bibliotekach nie tylko w Lublinie, ale i w Polsce. Tydzień Bibliotek to okazja do ponownego zaproszenia na liczne wydarzenia nie tylko czytelnicze. Program atrakcji i spotkań można znaleźć TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości