„Latająca maszyna” w…Pekinie

Światowa premiera filmu „Latająca maszyna”, animacja twórców oscarowego „Piotrusia i wilka”, odbędzie się 30 sierpnia w Forbidden City Concert Hall w Pekinie.

W części aktorskiej filmu, u boku hollywoodzkiej gwiazdy Heather Graham wystąpił Lang Lang - chiński wirtuoz i showman światowej sławy, który w 2009 roku trafił na listę 100 najbardziej wpływowych ludzi świata według magazynu „Time”. Jego interpretacje utworów Chopina są ozdobą tej podniebnej odysei, porównywalnej z pixarowskim „Odlotem”.

W  realizację filmu zaangażowano ponad 200 animatorów, specjalistów od efektów specjalnych, scenografię, lalki i kostiumy, w tym czołowe nazwiska z branży,  znane z takich tytułów jak „Toy Story”, „Wallace & Gromit”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Uciekające kurczaki” czy „Jurassic Park”.

Premiera „Latającej maszyny” jest realizowana w ramach obchodów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady RP w Pekinie. Swoją obecność w Pekinie zapowiedzieli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski oraz dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

Pokaz filmu uświetni recital etiud Chopina w wykonaniu Lang Langa oraz projekcja „Małego listonosza” - pierwszej na świecie malarskiej etiudy 3D w reżyserii Doroty Kobieli. W Polsce film obejrzymy jesienią 2011 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.