Wielki Szu nagrodzony w Kijowie

Polski aktor Jan Nowicki odebrał w sobotę nagrodę specjalną III Kijowskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego za wkład w rozwój europejskiej kinematografii. Nowicki przyjechał na Ukrainę na zaproszenie dwóch odbywających się równolegle imprez filmowych.

Prócz Kijowskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, na którym jest gościem honorowym, Nowicki bierze udział w festiwalu "Europejski Ekspres". Program specjalny tej imprezy poświęcony jest Czesławowi Miłoszowi oraz filmom, zrealizowanym na podstawie jego twórczości.

W piątek w Kijowie, w Centrum Teatralnym im. Łesia Kurbasa, Nowicki recytował wiersze Miłosza, a w sobotę wieczorem odbierał nagrodę III Międzynarodowego Festiwalu.

- Z dużymi oporami przyjmuję jakiekolwiek wyróżnienia, poza akceptacją widzów. Oficjalne odznaczenia przyjmuję ze strachem, gdyż przypomina mi to złożenie do grobu. Niemniej jednak jestem szczęśliwy, bo jestem w Kijowie, mieście, które zrobiło na mnie fantastyczne wrażenie, bo byłem przekonany, że to jakieś blokowisko. Tutaj tymczasem są piękne kobiety, słońce, doskonałe jedzenie i fajna widownia, więc jestem zadowolony. Cieszę się, że otrzymałem tę nagrodę - powiedział Nowicki w rozmowie z PAP.

72-letni Nowicki jest aktorem teatralnym i filmowym. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach i sztukach teatralnych. Jedną z najważniejszych ról zagrał w filmie "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości