Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
150 lat temu Bolesław Prus wziął ślub z Oktawią Trembińską w Lublinie. Wychodząc z kościoła św. Ducha, para miała przed sobą - do dziś zachowaną - kamienicę, w której mieścił się sklep Jana Mincla będącego pierwowzorem kupca z "Lalki". Wydawnictwo Anthill wznowiło niedawno wydanie "Przewodnika po Lublinie Bolesława Prusa".
Premiera nowego dokumentalnego filmu o papieżu Janie Pawle II już jutro. Każdy będzie mógł go zobaczyć. Sprawdź gdzie.
"Wigilia 81" Leszka Wosiewicza to pierwszy polski film o stanie wojennym i to zrealizowany półoficjalnie w czasie jego trwania. "Pomysł wydawał mi się odważny. Ta samotna Wigilia i mężczyzna, na którego oczekują trzy pokolenia kobiet, to historia, która wciąż się powtarza" - powiedziała PAP aktorka Ewa Błaszczyk.
Dwie strony pierwszego, odręcznego wydania "Boskiej komedii" Dantego z XIV wieku znaleziono podczas przenosin dokumentów w państwowym archiwum w mieście La Spezia we włoskiej Ligurii - poinformował burmistrz Pierluigi Peracchini. "To jedyny taki skarb na świecie o bezcennej wartości" - podkreślił.
Nowa książka Jakuba Maciejewskiego o mechanizmach zniewalania człowieka.
Opowieść historyczna z czasów schyłku Imperium Karolińskiego.
Galeria zdjęć od których nie można się oderwać. A Państwo zwiedzili już warszawski "Pałac Rzeczpospolitej"?
Jego dzieła były wytworem europejskiej kultury, która w czasie, gdy on grał i komponował, rozprzestrzeniała się na cały świat na wzbierającej fali emigracji.
W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie msza w intencji ojczyzny z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Liturgii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz - poinformowała archidiecezja warszawska.
Jesienne spotkania z duszami podczas obrzędu dziadów nie były smutne. Wręcz przeciwnie, to miała być rodzinna uczta - wyjaśniła w rozmowie z PAP kulturoznawczyni dr Małgorzata Bulaszewska. Oprócz ugoszczenia zmarłych, obrzęd miał też zapewnić domostwu dobrobyt.