Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Gospel - radosna, pełna ekspresji muzyka. Śpiewają ją najlepsi wykonawcy, grają najzdolniejsi muzycy. A jednak pieśni w stylu gospel nie podbijają list przebojów.
więcej z tego numeru »
Jak już kiedyś pisałem, dzisiaj prawie wszystko postawione jest na głowie. Również obelgi. Czym dzisiaj można obrazić człowieka? Okazuje się, że pochwałą. Wystarczy publicznie nazwać kogoś dogmatykiem. Powiedzieć, że myśli dogmatycznie. Taki człowiek śmiertelnie się obrazi.
Od wielu dni z niepokojem śledzimy doniesienia z Gruzji. Mimo zawarcia rozejmu, licznych obietnic o zawieszeniu broni i wycofywaniu wojsk z okupowanych terenów, składanych przez przywódców walczących stron, są one niezmiennie dramatyczne.
W wielkim przeboju "My way" Frank Sinatra śpiewał kiedyś: "Zrobiłem to po swojemu" ("I did it my way"). Słowa tej piosenki mogłyby stać się hymnem także naszej cywilizacji.
Podobno statystyka może kłamać. No bo jeśli pies wychodzi na spacer ze swym właścicielem, to statystycznie obaj mają po trzy nogi. Dlatego w redakcji bardzo dokładnie przyjrzeliśmy się entuzjastycznym danym statystycznym, mówiącym, że polskie społeczeństwo się bogaci.
Rok 1936 – igrzyska olimpijskie odbywają się w faszystowskim Berlinie. Adolf Hitler otwiera wielkie święto pokoju i przyjaźni. Trzy lata później rozpoczyna drugą wojnę światową.
Dobra wiadomość nadeszła z Wiednia. Pojawiła sie tam inicjatywa „Europa dla Chrystusa!”. Ma ona przypominać o chrześcijańskich korzeniach naszego kontynentu i – jak to sie dzisiaj mówi – lobbować za uznaniem wartości chrześcijańskich za wspólne wartości europejskie.
Burzliwe dni przeżyliśmy w redakcji po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą”, że Alicja Tysiąc w sądzie będzie domagała się od redaktora naczelnego „Gościa” odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych.
Komuniści mieli jeden szczególny talent – do niszczenia. Czego się tknęli, to zniszczyli.
Chciałbym jeszcze wrócić do sprawy nieszczęsnej Ewy Kopacz. Piszę „nieszczęsnej”, bo żal było słuchać tego, co w ostatnich kilkunastu dniach mówiła pani minister. Co zabrała głos, tym było straszniej. Pierwszy przykład: „Aborcja, która odbywa się zgodnie z prawem, nie jest niczym złym”.
Zobacz galerię zdjęć z poruszającego filmu dokumentalnego "Wolni. Podróż do wnętrza" i sprawdź, gdzie można zobaczyć tę produkcję.
- Dwie instytucje o różnych przynależnościach kulturowych i religijnych mogą razem pracować, aby promować skarby i dziedzictwo ludzkości, jakie posiadają - mówi abp Zani.
Jego dzieła były wytworem europejskiej kultury, która w czasie, gdy on grał i komponował, rozprzestrzeniała się na cały świat na wzbierającej fali emigracji.
Pieśni zaduszne towarzyszyły nie tylko pogrzebom, ale były również śpiewane podczas dni zadusznych, kiedy wspominano zmarłych przodków i bliskich.
Legendarny amerykański producent muzyczny i aranżer Quincy Jones, który zmarł 3 listopada w wieku 91 lat, był przekonany, że ...
Czyli kino katastroficzne bez katastrofy. Bo przecież się udało. Samolot wylądował, bezpiecznie wodował i, co ciekawe, tu dopiero zaczyna się film.
Tradycyjne krakowskie obrzędy, zwyczaje oraz praktyki religijne, jak Pochód Lajkonika, odpust Emaus i procesja św. Stanisława, są tematem najnowszej wystawy Muzeum Krakowa.
Po wystawach współczesnych wizerunków Jezusa Miłosiernego (2022) i Zwiastowania (2023), w tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia 20 współczesnych przedstawień sceny Nawiedzenia św. Elżbiety.
Organizatorzy 31. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu bożonarodzeniowych pieśni w Europie - czekają na zgłoszenia uczestników.
Czyli być lobbystą. Jak to właściwie jest? Świetne kino w tv i na VOD.
Będzie też koncert "Z Polskich gór ku wolności" w wykonaniu m.in. zespołu Mała Armia Janosika.
W związku z przypadającą w tym roku 800. rocznicą stygmatów, przygotowano nową aranżację.
Czyli dreszczowiec jak się patrzy. A przy tym film znacząco poszerzający ramy gatunku. Mówiący o czymś innym. Ważniejszym. O czym?
Oprócz ugoszczenia zmarłych, miał też zapewnić domostwu dobrobyt. Co ciekawe, jesienne spotkania z duszami nie były smutne.
Fascynujące śledztwo historyczno-dziennikarskie, dotyczące m.in. przerzutu hitlerowskich zbrodniarzy Szczurzym Szlakiem do Ameryki Południowej.
Symbol francuskiej popkultury ma już 65 lat.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.