Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Cały świat się rozwija, a Polska dzielnie go dogania. Już niedługo do pierwszej klasy pójdą nie siedmiolatki, jak było przez całe dziesięciolecia, ale sześciolatki.
więcej z tego numeru »
Gospel - radosna, pełna ekspresji muzyka. Śpiewają ją najlepsi wykonawcy, grają najzdolniejsi muzycy. A jednak pieśni w stylu gospel nie podbijają list przebojów.
Jak już kiedyś pisałem, dzisiaj prawie wszystko postawione jest na głowie. Również obelgi. Czym dzisiaj można obrazić człowieka? Okazuje się, że pochwałą. Wystarczy publicznie nazwać kogoś dogmatykiem. Powiedzieć, że myśli dogmatycznie. Taki człowiek śmiertelnie się obrazi.
Od wielu dni z niepokojem śledzimy doniesienia z Gruzji. Mimo zawarcia rozejmu, licznych obietnic o zawieszeniu broni i wycofywaniu wojsk z okupowanych terenów, składanych przez przywódców walczących stron, są one niezmiennie dramatyczne.
W wielkim przeboju "My way" Frank Sinatra śpiewał kiedyś: "Zrobiłem to po swojemu" ("I did it my way"). Słowa tej piosenki mogłyby stać się hymnem także naszej cywilizacji.
Podobno statystyka może kłamać. No bo jeśli pies wychodzi na spacer ze swym właścicielem, to statystycznie obaj mają po trzy nogi. Dlatego w redakcji bardzo dokładnie przyjrzeliśmy się entuzjastycznym danym statystycznym, mówiącym, że polskie społeczeństwo się bogaci.
Rok 1936 – igrzyska olimpijskie odbywają się w faszystowskim Berlinie. Adolf Hitler otwiera wielkie święto pokoju i przyjaźni. Trzy lata później rozpoczyna drugą wojnę światową.
Dobra wiadomość nadeszła z Wiednia. Pojawiła sie tam inicjatywa „Europa dla Chrystusa!”. Ma ona przypominać o chrześcijańskich korzeniach naszego kontynentu i – jak to sie dzisiaj mówi – lobbować za uznaniem wartości chrześcijańskich za wspólne wartości europejskie.
Burzliwe dni przeżyliśmy w redakcji po ujawnieniu przez „Gazetę Wyborczą”, że Alicja Tysiąc w sądzie będzie domagała się od redaktora naczelnego „Gościa” odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych.
Komuniści mieli jeden szczególny talent – do niszczenia. Czego się tknęli, to zniszczyli.
Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Tylko osoba wybitna - obdarzona zmysłem powieściopisarza i poety - może wejść w wewnętrzne życie obcego i stać się częścią jego dążeń do zrozumienia samego siebie.
Znajdowała się m.in. w ofercie księgarni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Przed spaleniem św. Agaty na stosie Kwincjan nakazał odciąć jej piersi. Giovanni Battista Tiepolo namalował chwilę po tej wstrząsającej torturze.
Autora niezrównanych bajek i satyr oraz pierwszej polskiej powieści.
Zapowiada je dyrektorka Luwru.
Ekranizacja wzorcowa?
175 lat temu urodził się Aleksander Gierymski. Prekursor rodzimego impresjonizmu.
To tam kręcono „Ben Hura” i „Quo vadis?”.
300 wizerunków Królowej Mazowsza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.
Czyli coś o improwizacji, intuicji i nie tylko. Nowa wystawa już w ten weekend. Gdzie będzie można ją zobaczyć?
Czyli rzecz o motywach religijnych w twórczości autora “Gniazda światów”.
Chór Filharmonii Łódzkiej nagrał płytę z pieśniami ludowymi regionu. Posłuchaj jednej z nich.
To już trzecia edycja. Tym razem czeka nas aż 15 koncertów.
Czyli film z gatunku jakich mało. Bardzo mało. A szkoda…
Zaciekawią miłośników mody, gór i muzyki.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.