Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Często powtarzana jest opinia, że o pokój trzeba walczyć za wszelką cenę, bo to najwyższa wartość. Czy rzeczywiście za wszelką cenę?
więcej z tego numeru »
Dlaczego na bardzo wielu towarach widnieje napis „Made in China”? Na trampkach, parasolach, telewizorach, a nawet pamiątkach znad Bałtyku, wszędzie – „Made in China”. Nie tylko dlatego, że Chińczyków jest ponad miliard.
Kiedyś ludzie grzeszyli. Dzisiaj już nie. Czyżby świat szedł w dobrym kierunku, a ludzie z pokolenia na pokolenie żyli cnotliwiej? Niekoniecznie.
Niektórzy uważają, że prawda jest nudna, dlatego trzeba ją upiększać, tworząc tzw. faktoidy (więcej na str. 48 i 49). Mylą się, prawda jest najciekawsza. Oto kilka przykładów z aktualnego numeru „Gościa”.
Do kogo należą dzieci? Oczywiście że do rodziców. Czy aby na pewno? Dzieci już dawno zostały – przepraszam za wyrażenie – znacjonalizowane, czyli przekazane we władanie państwu. Przesadzam?
Kiedy Tony Blair wystąpił z Kościoła anglikańskiego i został katolikiem, mogło się wydawać, że wśród brytyjskich elit to decyzja wyjątkowa, a nawet ekscentryczna. Kto w Wielkiej Brytanii zaprząta sobie głowę problemami wiary? Nic bardziej błędnego.
Od jakiegoś czasu w towarzyskich rozmowach przewrotnie pytałem, czy w dzisiejszych czasach można jeszcze nawracać ludzi na wiarę w Chrystusa. Czy głoszenie Jezusa, z zamiarem przyprowadzenia do Kościoła katolickiego pogan, buddystów czy muzułmanów, nie jest zamachem na ich wolność?
Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Tylko osoba wybitna - obdarzona zmysłem powieściopisarza i poety - może wejść w wewnętrzne życie obcego i stać się częścią jego dążeń do zrozumienia samego siebie.
Znajdowała się m.in. w ofercie księgarni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Przed spaleniem św. Agaty na stosie Kwincjan nakazał odciąć jej piersi. Giovanni Battista Tiepolo namalował chwilę po tej wstrząsającej torturze.
Autora niezrównanych bajek i satyr oraz pierwszej polskiej powieści.
Zapowiada je dyrektorka Luwru.
Ekranizacja wzorcowa?
175 lat temu urodził się Aleksander Gierymski. Prekursor rodzimego impresjonizmu.
To tam kręcono „Ben Hura” i „Quo vadis?”.
300 wizerunków Królowej Mazowsza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.
Czyli coś o improwizacji, intuicji i nie tylko. Nowa wystawa już w ten weekend. Gdzie będzie można ją zobaczyć?
Czyli rzecz o motywach religijnych w twórczości autora “Gniazda światów”.
Chór Filharmonii Łódzkiej nagrał płytę z pieśniami ludowymi regionu. Posłuchaj jednej z nich.
To już trzecia edycja. Tym razem czeka nas aż 15 koncertów.
Czyli film z gatunku jakich mało. Bardzo mało. A szkoda…
Zaciekawią miłośników mody, gór i muzyki.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.