Czasem mam wrażenie, że całą polską muzykę tzw. alternatywną, zwłaszcza tę w wydaniu kobiecym, tworzy jedna osoba.
Za Kazimierza Wielkiego dochód ze sprzedaży soli stanowił jedną czwartą królewskiego budżetu. To dzięki niej władca mógł zastać Polskę drewnianą, a zostawić murowaną.
Älskar, czyli trójka przyjaciół z Wrocławia, którzy swoją twórczość określają jako „mieszankę alternatywy z nutą popu i nostalgii”.
Do śmiechu Aleksander Fredro podchodził bardzo poważnie. Nie traktował go jako celu samego w sobie, ale jako pretekst, by powiedzieć coś ważnego o świecie.
Składanka zremasterowanych singli Pet Shop Boys będzie gratką dla fanów brytyjskiego duetu, a młodszemu pokoleniu pozwoli poznać jego twórczość może nie tyle w pigułce, co w solidnej pigule.
Z okazji dwudziestolecia działalności zespół Mikromusic zagrał w swoim rodzinnym mieście wyjątkowy koncert, na który zaprosił znakomitych gości: Dorotę Miśkiewicz, Melę Koteluk i Kubę Badacha.
Był gigantem matematyki, genialnym wynalazcą, ale przełomowe wydarzenie w jego życiu wymyka się językowi nauki. 400 lat temu urodził się Blaise Pascal.
Roger Waters tak bardzo uwierzył w swoją wielkość, że stracił kontakt z rzeczywistością. Trudno być rzecznikiem pokoju, jeśli przemawia się językiem kremlowskiej propagandy.
Kasia Nosowska nie zasklepia się w jednym stylu, ale ciągle eksperymentuje, poszukując nowych muzycznych dróg.
Wszyscy spierają się o polityczny wymiar Krajowego Festiwalu Piosenki, tymczasem należałoby się raczej zająć wizją artystyczną tej imprezy. A właściwie jej brakiem.