Młodzież w zwierciadle teatru

„Spotkajmy Się Teatralnie!” to projekt zakładający stworzenie sieci młodzieżowych spotkań teatralnych zwanych „Zwierciadłami” w sześciu polskich miastach (Białystok, Bydgoszcz, Lublin, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra).

Tytuł wziął się z powiedzenia, że teatr jest zwierciadłem życia. To festiwal kierowany do młodzieży licealnej, na który składają się spektakle, warsztaty, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi. Dotąd z młodzieżą pasjonująca się teatrem spotkali się między innymi: Alicja Jachiewicz, Bartosz Opania, Leszek Mądzik, Włodzimierz Staniewski.

Na ten teatralny cykl złożą się zarówno spektakle zrealizowane przez grupy licealne jak i towarzyszące występy profesjonalnych teatrów. Historia festiwalu sięga roku 2004, kiedy po raz pierwszy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamojskiego w Lublinie odbyła się wojewódzka edycja projektu. Po zrealizowaniu ośmiu edycji o takiej formule Fundacja „Teatrikon” postanowiła rozszerzyć zakres działań i podzielić się swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi z całego kraju.

Podstawowym zadaniem lubelskiej Fundacji jest  zapewnienie  licealistom wsparcia merytorycznego i pomocy organizacyjnej  przez cały czas trwania projektu, niezależnie od dzielących odległości.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MŁODZIEŻ, TEATR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg