Dziś Dzień Dziecka, więc i na ekranach naszych kin nie mogło zabraknąć premierowych propozycji dla najmłodszych widzów.
mat. prasowy
Bajkowy Dziki Zachód
Kadr z filmu "Kopciuszek. Inna Historia"
Jedną z nich jest francusko-belgijska koprodukcja zatytułowana „Kopciuszek. Inna historia”. Ta animacja, którą obejrzeć można w 3D, jest próbą przeniesienia klasycznej baśniowej historii - znanej już nawet w starożytności - w realia… Dzikiego Zachodu.
Powstanie tej bajki, w której „wszystko jest trochę inne” zawdzięczamy Pascalowi Hérold – reżyserowi, producentowi i scenarzyście, który kilka lat temu był jednym z twórców „Prawdziwej historii Kota w Butach”. Jej tytułowy bohater bardziej przypominał karatekę niż muszkietera, nie dziwi więc fakt, że ekranowy Kopciuszek jest tym razem kowbojką o niezbyt wyszukanych manierach.
Księciem jest tu rosyjski arystokrata Włodzimierz, który żądny przygód przybywa na Dziki Zachód w towarzystwie swej matki – księżnej-hazardzistki. Ta zostanie porwana przez bandę małpich piratów. Na ich czele stoi chciwy i bezwzględny Barbazul, a przecież to nie jedyny szwarccharakter w tej historii. Wszak jest jeszcze macocha Kopciuszka – okrutna Felicyty, sprawująca rządy twardej ręki w typowym, westernowym miasteczku, z niewielką stacją kolejową i saloonem.
Na stację przybywa pociąg, na który oczywiście próbowano napaść, natomiast w saloonie raz po raz dochodzi do awantur i bijatyk. W jednej z nich Kopciuszek traci ząb, zaś książę deklaruje, że poślubi pannę do której… ów ząb należy.
Jak zapewnia Syrena Films – dystrybutor „Kopciuszka. Innej historii” - w dubbingu głosu postaciom „udzielili znani i lubiani aktorzy m.in. z teatru Roma w Warszawie, czy kanału telewizyjnego Disney Channel”. Więcej o filmie na jego oficjalnej stronie www.kopciuszekinnahistoria.pl
Kopciuszek Inna Historia
Kopciuszek Inna Historia 3D - zwiastun PL
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.