Nagroda dla Polaka w Karlowych Warach

Na zakończonym w Karlowych Warach 47. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym za rolę w filmie „Zabić bobra” nagrodzony został Eryk Lubos.

"Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego to historia powrotu uczestnika polskich misji wojennych do rodzinnego domu. - Jest to film o poszukiwaniu miłości, prawdy, o powrocie. Pracowaliśmy na zasadzie konfrontacji z reżyserem. Jest to pierwszy film w Polsce mówiący o syndromie post-frontalnym. To ważny film. Zagrałem całym sobą - Eryk Lubos mówił podczas konferencji prasowej w Karlowych Warach.

Lubos otrzymał  nagrodę razem z Henrikiem Rafaelsenem, który wystąpił w filmie „The Almost men” Martina Lunda. Film Lunda zdobył też Kryształowy Globus, główną nagrodę festiwalu.

Nagrodę specjalną jury festiwalu otrzymał włoski film „Piazza Fontana: The Italian Conspiracy" Marco Tullio Giordana, a w kategorii najlepszy reżyser zwyciężył Rafael Ouellet (Kanada) twórca filmu „Camion". Za najlepszą aktorkę uznano Lejlę Hatamiovą za rolę w irańskim filmie „The Last Step" Alego Mosaffy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg