Polskie muzeum uratowane

Dzięki nowej wystawie Muzeum Kraszewskiego pozostanie w Dreźnie.

Jedyna polska placówka muzealna na terenie Niemiec – Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie – będzie mieć nową wystawę. Otworzą ją jutro minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów Bernd Neumann.

Nowa ekspozycja jest bardziej nowoczesna od poprzedniej, znajduje się na niej wiele prezentacji multimedialnych, jest też więcej miejsca dla materiałów merytorycznych. Działającemu od 1960 r. muzeum groziło zamknięcie  ze względu na brak możliwości przedłużenia zgody na wywóz czasowy obiektów za granicę. Większość eksponatów stanowiła bowiem depozyt Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Stworzenie nowej wystawy rozwiązuje ten problem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MUZEUM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.