Viva Tessin

Powstaje Viva Tessin, stowarzyszenie, które promować ma nie tylko Cieszyn, ale i Śląsk Cieszyński, czyli cały region po obu stronach granicy - informuje "Dziennik Zachodni".

"Stowarzyszenie Viva Tessin ma działać od Ostrawicy po Białą, od Jeziora Goczałkowickiego po Jaworzynkę, ma integrować ludzi żyjących w historycznych granicach Śląska Cieszyńskiego" - powiedział gazecie Aleksander Górny, inicjator i założyciel stowarzyszenia, które jest równolegle zakładane po polskiej, jak i po czeskiej stronie Olzy.

"Na Śląsku Cieszyńskim wciąż funkcjonuje podział na katolików i ewangelików, ludzi "stela" i "niestela", Polaków i Czechów. Chcemy budować tożsamość regionalną mieszkańców, a także podtrzymywać ją u ludzi, którzy z różnych względów stąd wyjechali. Docelowo koła stowarzyszenia mają powstać w różnych miastach" - dodał Górny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości