Powstaje Viva Tessin, stowarzyszenie, które promować ma nie tylko Cieszyn, ale i Śląsk Cieszyński, czyli cały region po obu stronach granicy - informuje "Dziennik Zachodni".
"Stowarzyszenie Viva Tessin ma działać od Ostrawicy po Białą, od Jeziora Goczałkowickiego po Jaworzynkę, ma integrować ludzi żyjących w historycznych granicach Śląska Cieszyńskiego" - powiedział gazecie Aleksander Górny, inicjator i założyciel stowarzyszenia, które jest równolegle zakładane po polskiej, jak i po czeskiej stronie Olzy.
"Na Śląsku Cieszyńskim wciąż funkcjonuje podział na katolików i ewangelików, ludzi "stela" i "niestela", Polaków i Czechów. Chcemy budować tożsamość regionalną mieszkańców, a także podtrzymywać ją u ludzi, którzy z różnych względów stąd wyjechali. Docelowo koła stowarzyszenia mają powstać w różnych miastach" - dodał Górny.
Znana m.in. z przebojów "It's a Heartache" i "Total Eclipse of the Heart".
BBC kręci serial o Jezusie. Po „Pasji” do historii Jezusa wraca również Mel Gibson.
Autor m.in. witraży w katedrze we Fryburgu. Uczeń Matejki i przyjaciel Wyspiańskiego.
Poruszający film o sile przebaczenia i drugiej szansie. Wkrótce w kinach.
Prawdziwe zwycięstwo polega na tym, aby nigdy się nie poddawać - podkreśla w wywiadach.