Alice Cooper: Jestem nowym stworzeniem

Gwiazdor hardrockowej sceny, znany z drastycznych show, jakie miały miejsce na jego koncertach, wyznaje, że jest nowym stworzeniem i kocha Boga. "Nie sądźcie Alice'a na podstawie tego, kim był. Chwalcie Boga za to, kim jestem teraz".

Przyznaje, że przełom nastąpił, gdy podczas nabożeństwa usłyszał słowa pastora o ogniu piekielnym. "Nie chciałem pójść do piekła" - mówi wokalista, choć przyznaje, że "początkowo bardziej ze strachu przed Bogiem niż z miłości do Niego".

W środowisku muzycznym zauważa, że "łatwo jest skupić się na Cooperze zamiast na Chrystusie", ale gdy dzieli się swą wiarą, wyznaje, że "ci, o których byśmy myśleli, że są najbardziej oddaleni, tak naprawdę najchętniej słuchają".

Przestrzega też przed szatanem, mówiąc: "Uważajcie! Szatan to nie mit. Nie zachowujcie się tak, jakby był żartem".

Dokonał też pewnej zmiany swego repertuaru. "Jestem bardzo ostrożny, jeśli chodzi o to, o czym są teksty. Zacząłem pisać piosenki, które są równie dobre, ale mają lepsze przesłanie" - podkreśla Alice Cooper.

WellHowdyDew Surprise! Alice Cooper is a Christian

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| COOPER, MUZYKA, ROCK

 • ZZ
  05.01.2015 10:56
  Myślę, że bardzo wiele osób by się nawróciło, a zwolenników satanizmu prawie by nie było, gdyby dzisiaj Kościół katolicki miał odwagę przypominać ludziom, że alternatywą dla nawrócenia i bycia Z Chrystusem jest piekło, oraz jak ono wygląda. Ale nauka o tym została zepchnięta na zupełny margines w imię tolerancji, "wesołej nowiny", ... a tak naprawdę w imię konformizmu, żeby się nie narazić, i własnej wygody. Nierzadko też przyczyną jest niewiara.
 • Tormann
  05.01.2015 11:22
  Mnie, starego Rock'n'rollowca i sympatyka Coopera z czasów "Welcome to My Nightmare" i Muppet Show takie wiadomości mogą tylko cieszyć.
 • gut
  05.01.2015 13:58

  "łatwo jest skupić się na Cooperze zamiast na Chrystusie" Ja nie widzę sprzeczności w tym aby skupiać się na Cooperze a przez to jednocześnie na Chrystusie. To wielka nadzieja dla świata taki przekaz.

 • opinia
  05.01.2015 14:42
  Starość, zwapnienie mózgu i stąd taka zmiana...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.