Jeżyny Pana Boga

Porywający „Psalm do Ojca”, wzruszająca „Kołysanka dla mamy”, skoczny „Psalm betlejemski”...

Przy tytule albumu znajduje się nazwisko Jakuba Tomalaka, głównej siły sprawczej „Psalmów Józefa”. Ale piosenki powstawały wspólnymi siłami – siłą tekstów Moniki Maśnik, siłą dźwiękowej aranżacji Michała Króla, który szlify w muzyce uwielbienia zdobywał w Australii, wreszcie siłą paru świetnych wokalistów. Silny jest też skład grupy Abba Pater Music.

Na okładce książeczki dołączonej do płyty autorzy współczesnych psalmów zapowiadają, że będzie „o codziennych spotkaniach, miłości, odwadze i pragnieniach”. Nic dodać, nic ująć. To bardzo rodzinna płyta, której z nieba patronuje tytułowy św. Józef.

Melodie mocno zapadają w pamięć. Całość jest spójna, choć różnorodna stylowo. Porywający „Psalm do Ojca”, wzruszająca „Kołysanka dla mamy”, skoczny „Psalm betlejemski”, rockowe „Spotkania”… Na wyróżnienie zasługuje zresztą każdy z dwunastu utworów, gdzie sprawy tego świata delikatnie przenikają się ze sprawami nie z tego świata. Jak w „Psalmie ofiarowania”, zaczynającym się od prostych słów:

Czy to pierwsze zakochanie
Czy to kosz pachnących jeżyn
Czy na świt oczekiwanie
Niech do Boga to należy...

*

Jakub Tomalak "Psalmy Józefa". Fundacja Abba Pater, 2017 r.

Abba Pater Jakub Tomalak - PSALMY JÓZEFA - Kołysanka dla mamy (wyk. Michał Król)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.