Wrocławska oaza zorganizowała zimowy wyjazd rekolekcyjny w czasie świątecznych ferii. Młodzież odpoczywała na Podhalu, pogłębiając wiarę.
Uczestnicy zatrzymali się w ośrodku "Maksymilianum" w Bystrej Podhalańskiej, czyli miejscowości położonej mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Zakopanem.
Ostatecznie w rekolekcjach wzięło udział 45 uczestników i 10 animatorów, w tym trzech księży, siostra zakonna i kleryk. Większość uczestników to członkowie wspólnoty oazowej z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego we Wrocławiu, głównie w wieku 14-17 lat.
Każdy dzień zaczynali śpiewem porannej modlitwy kościoła, czyli jutrzni, po której następowały śniadanie i konferencja. Później przychodził czas na medytację słowa Bożego i spotkanie w grupach. W południe odprawiana była Msza św. Po obiedzie młodzi wychodzili na wycieczki w góry, grali w planszówki, gry, zabawy, aż do kolacji o godz. 18. Później czekała ich wspólna aktywność, czyli tzw. pogodny wieczór.
- Program rekolekcji został oparty na pierwszym sezonie serialu o życiu Pana Jezusa "The Chosen". Twórcy filmu przygotowali specjalny przewodnik, na którego podstawie prowadzone są spotkania w grupach. Każdego dnia oglądaliśmy jeden odcinek serialu, a następnie medytowaliśmy słowo Boże tematycznie z nim powiązane. Następnie młodzi ludzie spotykali się w grupach dzielenia, żeby wspólnie ze swoimi animatorami rozważać te treści - mówi ks. Jakub Wiechnik, wikariusz z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego we Wrocławiu.
Tematy z rozważań powracały także podczas codziennej Mszy św. i konferencji. Animatorzy używali także tzw. kolacji emocji - specjalnej planszy, na której każdy z uczestników zaznaczał, jakie emocje towarzyszą mu każdego dnia.
- W ten sposób młodzi uczą się nazywać swoje stany emocjonalne i zastanawiają się, jak sobie z nimi radzić w codziennym życiu. Dzień kończyliśmy kolejnym odcinkiem serialu wprowadzającym tematycznie w kolejny dzień i wieczorną adoracją wypełniona pięknym śpiewem młodzieży - opowiada ks. Wiechnik.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.