Festiwal Filmoteki Szkolnej po raz drugi

Festiwal Filmoteki Szkolnej odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2011 w Warszawie. To już druga edycja przeglądu organizowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest posumowaniem efektów całorocznej pracy z filmem uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna. Akcja! Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć m.in. reportaże z lekcji filmowych, propozycje cykli tematycznych autorstwa uczniów, czy prezentacje multimedialne związane z Filmoteką Szkolną.

13 czerwca uczestnicy będą zwiedzać wytwórnie, studia i archiwa filmowe (Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, TPS Studio Filmowe, The Chimney Pot, Warszawska Szkoła Filmowa, Studio Miniatur Filmowych, Studio New Born) oraz wezmą udział w warsztatach i nocnym maratonie filmów uczniowskich.

14 czerwca w godzinach 11.00-13.30 w Warszawskiej Szkole Filmowej  odbędą się targi szkolnych projektów filmowych, podczas których młodzież będzie miała okazję zaprezentować efekty całorocznej pracy zaproszonym gościom.  Ekspertami rozmawiającymi z młodzieżą będą m.in.: Paweł Sala, Anna Wydra, Marcin Latałło, Andrzej Mastalerz i Jowita Budnik. W Festiwalu wezmą udział uczniowie z 40 szkół z całej Polski, łącznie będzie to ponad 160 osób.

Wśród projektów znajdą się m.in. pokazy plakatów filmowych, fotorelacje z wydarzeń filmowych organizowanych w szkołach, propozycje cyklów filmowych autorstwa uczniów, reportaże z lekcji filmowych, reportaże o tym, jak powstawał film uczniowski.

O godzinie 18.30  w Kinie Kultura w Warszawie odbędzie się premiera projektu „Jak zrobić film” i filmów nagrodzonych w konkursie „Filmoteki Szkolnej. Akcji” oraz „Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej”.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska. (agata.sotomska@pisf.pl, tel. 608-074-767)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama