Będzie film o powstaniu warszawskim

Trwają przygotowania do realizacji filmu fabularnego o Powstaniu Warszawskim. Scenarzystą i reżyserem „Miasta” jest Jan Komasa, autor „Sali samobójców” (2011) i noweli w filmie „Oda do radości”(2005).

Ekipa filmu szuka dzieci, które chciałyby zagrać w tym filmie, zarówno chłopców i dziewczynek w wieku 5 - 7 lat, o kolorze włosów blond (ewentualnie ciemny blond), do roli rodzeństwa głównego bohatera. Wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami mogą się zgłaszać 11 czerwca w sobotę od godz. 9.00 do Studia Tanka, przy ul. Chełmskiej 21 (na tyłach głównego budynku WFDIF). Ewentualne pytania należy kierować na adres: miastofilm@gmail.com.

Scenariusz „Miasta” uzyskał pozytywne opinie historyków oraz poparcie środowisk kombatanckich, m.in. gen. bryg. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. Motyl oraz płk. Edmunda Baranowskiego ps. Jur. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Film jest projektem międzypokoleniowym, jednoczącym zarówno uczestników Powstania Warszawskiego i świadków historii, a także ich dzieci i wnuków. Obraz będzie realizowany przez młodych twórców, dla których opowieść o miłości i dojrzewaniu ich rówieśników w obliczu śmierci, jest  niezwykle inspirująca. Film to historia o poszukiwaniu przez młodych ludzi swojego miejsca w trudnych czasach. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama