Do soboty 24 września można oglądać wystawę Dzieci Jednego Boga poświęconą wieloletniemu programowi na rzecz edukacji międzykulturowej.
W jaki sposób wprowadzić dzieci w kulturę i tradycję innych wyznań i narodów? Jak można skutecznie wciągnąć w edukację międzykulturową całe rodziny? Na te i inne pytania odpowiada wystawa fotograficzna „Dzieci Jednego Boga”. Wystawę można obejrzeć do soboty 24-go września w Galerii Podróżnika w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w Rynku.
W Galerii Podróżnika można obejrzeć zdjęcia z zajęć realizowanych w ramach wieloletniego projektu edukacyjnego „Dzieciaki” we wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Wystawa prezentuje także ideę i założenia warsztatów, realizowanych przez Fundację „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. Fundacja została powołana w styczniu 2005 roku, jednym z założycieli jest parafia rzymskokatolicka p.w. św. Mikołaja (ojcowie Paulini) przy ul. Św. Antoniego we Wrocławiu.
Zajęcia prowadzi Kamila Tajanowicz- Tymura we współpracy z duchownymi i członkami czterech wspólnot religijnych: ewangelicko- augsburskiej, prawosławnej, rzymskokatolickiej oraz żydowskiej. Na warsztaty zapraszani są również goście: artyści, podróżnicy, instruktorzy różnych dziedzin, przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych.
Mali podopieczni zajęć lepili z gliny tablice z dekalogiem, tańczyli tańce żydowskie, greckie, i bułgarskie, piekli prosforę, mace i opłatki, uczyli się kolęd różnych wyznań. Wraz z rodzicami i rodzeństwem odkrywali tajemnice świątyń w trakcie gry miejskiej w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, zwiedzali Cmentarz Żydowski. Pod kierunkiem reżysera i aktora teatru dziecięcego z teatru „Akademia Wyobraźni” dzieci przygotowały także spektakl „O Dybuku”.
Poprzez wspólną pracę i zabawę uczestnicy zajęć oraz ich rodziny poznają lepiej własne dziedzictwo kulturowe oraz inne tradycje i kultury, uczą się tolerancji i wzajemnego szacunku.
Jeden z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii.