Nagrodzone filmy religia.tv

Filmy „Pamiętam” i „Ksiądz na wojnie”, wyprodukowane przez kanał religia.tv, zostały nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych, który zakończył się wczoraj w Warszawie.

Nagrodzony Brązową Szablą film „Pamiętam” w reż. Piotra Litki to opowieść o młodym chłopaku zafascynowanym fotografią, który znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Na swoich zdjęciach utrwalił wizytę ks. Jerzego Popiełuszki w Gdańsku. Film nagrodzono za artystyczne przybliżanie wydarzeń z najnowszej historii Polski.

Za oryginalne ujęcie obecności kapelanów na misji wojskowej wyróżnienie otrzymał „Ksiądz na wojnie” w reż. ks. Kazimierza Sowy. Obraz opowiada o życiu i pracy polskich kapelanów przebywających w bazach wojskowych w Afganistanie.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych popularyzuje historię państw i narodów, ich kulturę, a także wybitne postacie historyczne, jednocześnie prezentując filmy o szeroko pojętej tematyce militarnej. W konkursie o Złote, Srebrne i Brązowe Szable ubiegało się blisko 40 filmów.

Platynową Szablę za całokształt twórczości odebrał legendarny reżyser „Trylogii” Jerzy Hoffman, którego film „1920 Bitwa Warszawska” zaprezentowano widzom na otwarcie festiwalu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILMY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.