„Mleka się nie pije. Mleko się je” – powtarza Piotr Kohut przy swej bacówce. A niewiele brakowało, by z kulturowej mapy Polski zupełnie zniknęło pasterstwo. No i bryndza…
Zobacz klip do piosenki "Pod jaworem":
Ponad 300 tys. turystów odwiedzających Podhale i Pieniny skorzystało do końca wakacji z oferty Karty Tatrzańkiej uprawniającej do wielu zniżek na atrakcje turystyczne - poinformował PAP organizator akcji promocyjnej Wojciech Argasiński.
Jubileuszowe – dziesiąte – Dni Koronki Koniakowskiej były też jednym z punktów całorocznych obchodów 300-lecia miejscowości. Tym razem aż przez cztery dni wieś tętniła życiem, a tłumy turystów podziwiały tradycyjne wyroby, umiejętności cieśli, piękno muzyki i tańca i – oczywiście – talent twórczyń słynnej na całym świecie misternej ozdoby.
W tym roku mija 30 lat od erygowania parafii na zakopiańskiej Harendzie, gdzie stoi jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w diecezji. Został przeniesiony z Zakrzowa koło Kalwarii Zebrzydowskiej.
Zespół regionalny „Brenna” im. Józefa Macha nagrodzony w Zakopanem
Korowód 17 zespołów folklorystycznych z różnych stron świata przeszedł w niedzielę ulicami Zakopanego, rozpoczynając wielkie święto górali - 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Przez najbliższy tydzień zespoły będą rywalizowały o Złotą Ciupagę.
Wyścigi góralskich zaprzęgów konnych podziwiali w piątek w Zakopanem turyści podczas widowiskowych Mistrzostw Podhala w Powożeniu. Impreza poprzedziła rozpoczynający się w niedzielę 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.
Wspomnienia. Kiedy wyprawiali się za Wielką Wodę, żegnała ich cała wioska, ludzie modlili się. Powód? Podróż obfitowała w wiele przygód. – Sztorm trwał całą noc i następny dzień – wspomina góral z Miętustwa.
Czyżby sensacyjny zwrot w sprawie dalszych losów kolejki linowej na Kasprowy Wierch? Chęć jej kupna nieoczekiwanie zgłosił Adam Bachleda Curuś, były burmistrz Zakopanego i jeden z najbogatszych Polaków - poinformowało Radio Kraków-Małopolska.