Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dlaczego istnieje tyle wersji obrazu? Która z nich jest „tą właściwą”?
W Tarnobrzeskim Domu Kultury prezentowana jest wystawa obrazów tarnobrzeskiej artystki Karoliny Bednarskiej.
W monotonnych przestrzeniach mazowieckich pejzaży Janusz Lewandowski umieszcza niebanalne postaci. Każda z nich przekracza granice czasu, przestrzeni.
Unikatowe XVII-wieczne ikony z prawosławnego monasteru w Supraślu k. Białegostoku znalazły się w kolekcji supraskiego Muzeum Ikon. To jedne z nielicznych pamiątek z tej świątyni, które przetrwały do naszych czasów - mówią muzealnicy.
Wystawa malarstwa Marty Makarczuk opowiadająca o zaginionym w Alpach ks. Krzysztofie Grzywoczu.
Do 10 sierpnia w Muzeum Diecezjalnym w Płocku można oglądać wystawę prac Zofii Samusik-Zaremby.
Obrazy Jana Kantego Pawluśkiewicza, kompozytora m.in. "Nieszporów Ludźmierskich" i "Radości Miłosierdzia", można oglądać w świdnickiej Galerii Fotografii.
Znajdujący się w bazylice w Piekarach Śląskich, ozdobiony papieskimi koronami, obraz Matki Bożej Piekarskiej jest blisko sto lat młodszy niż przypuszczano, a jego autorem jest malarz Karol Zipser - dotąd sądzono, że w 1795 r. dokonał on jedynie renowacji obrazu autorstwa nieznanego artysty.
W Wałbrzychu można oglądać malarstwo, w tym sakralne, oraz rzemiosło artystyczne ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W Galerii Trietiakowskiej w Moskwie skradziono obraz XIX-wiecznego pejzażysty Archipa Kuindży'ego, według świadków do rabunku doszło na oczach widzów. Sprawca, którego wzięto za pracownika muzeum, zdjął obraz ze ściany, a potem wyjął go z ram i oddalił się.