Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Carlo Acutis to dziś uwielbiany przez młodych i nie tylko, rozkochany w Eucharystii nastolatek z Włoch. Jego ziemskie życie, to nie tylko pozytywne chwile w drodze do świętości, to także cierpienie i ból spowodowane ciężką chorobą. Carlo zmarł w młodym wieku, jak wyglądały jego ostatnie dni na ziemi?
Na ekrany polskich kin wchodzi od 6 czerwca film „Carlo Acutis. Plan na życie”, opowiadający niezwykłą historię młodego błogosławionego, który w XXI wieku swoim życiem pociągnął rówieśników ku Bogu. To wzruszający dokument nie tylko o Carlu, ale także o młodych ludziach, którzy dziś pielgrzymują jego śladami – i spotykają jego mamę, Antonię Salzano.
Premiera filmu już niebawem. Gdzie będzie można go zobaczyć?
Cuda Świętego Józefa w kinach od 31 stycznia 2025 roku.
Ewangelie nie przechowały żadnego szczegółu pobytu Świętej Rodziny w Egipcie. W tym kraju znane były trzy główne skupiska Żydów: Elefantyna, Aleksandria i Hierapolis (ze świątynią w Leontopolis). Najczęściej przyjmuje się, że miejscem pobytu Świętej Rodziny w Egipcie stało się Leotopolis, gdzie łatwiej było znaleźć rodaków i podjąć pracę. W miejscowości El-Matarije już od najdawniejszych czasów wskazuje się miejsce jej pobytu.
Po latach na rynek wydawniczy powróciła jedna z najlepszych biografii św. Franciszka. "Święty Franciszek z Asyżu. Editio maior" autorstwa Raoula Mansellego to najpełniejsze opracowanie życiorysu świętego.
Muzea Watykańskie przypominają postać św. Franciszka w związku z przypadającą w tym roku 800. rocznicą stygmatów. Z tej okazji przygotowano nową aranżację pierwszej sali Pinakoteki.
Film o życiu patronki migrantów św. Franciszce Ksawerze Cabrini urodzonej w Sant'Angelo Lodigiano, która stworzyła sierocińce i szpitale, został zaprezentowany w Rzymie. Wyreżyserowany przez meksykańskiego reżysera Alejandro Gómeza Monteverde, trafi do włoskich kin 17 października.
Sztuka Sewilli powstawała jakby w zupełnie innej czasoprzestrzeni, niczym w przedsionku nieba, pomimo że dla biedoty, innowierców czy nawet malarzy była trudnym miastem do życia.
„Andrzej Bobola, Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość” – nowa książka Czesława Ryszki!