W czasie nawiedzenia parafii dekanatu krościeńskiego było wszystko: łzy, gorąca góralska modlitwa, kolorowe tłumy i konkretne owoce.
Z Jakubem Filą, odtwórcą tytułowej roli Oskara w spektaklu „Oskar i pani Róża” przygotowanym przez grupę teatralną „pod Aniołami” z dębickiej parafii pw. MB Anielskiej rozmawia Grzegorz Brożek
Na deskach parafialnego teatru młodzież z bocheńskiej parafii pw. św. Jana Nepomucena wystawiła 18 listopada „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza.
Do końca stycznia 2013 roku można oglądać w tarnowskim Muzeum Etnograficznym wystawę ikon autorstwa Beaty Olszewskiej.
Otwarty w Ropie dwa tygodnie temu Park Miniatur można oglądać jeszcze tylko do 18 października.
Trudno znaleźć jeden powód, dla którego zamiast odwiedzić Krynicę-Zdrój, warto byłoby wybrać się do sąsiedniej Muszyny. Bo są ich dziesiątki.
O wojach Bolesława Śmiałego, niewiernych żonach i zamku na górze.
Kiedy Sebastian Lubomirski ponad 400 lat temu kupował zamek w Wiśniczu, zapłacił za niego 85 tys. złotych. Na tamte czasy była to ogromna fortuna. Dziś ten sam zamek możemy mieć za grosze.
Wielu młodych ludzi bierze w Piwnicznej udział w zajęciach w ramach unijnego projektu „Akademia folkloru – czarni górale”.
Kraków z Wieliczką, Szczawnica z Krościenkiem, Krynica z Beskidem Sądeckim, Muszyna z Doliną Popradu – to oklepane turystyczne tandemy. – Warto przekraczać granice – mówią w Starym Sączu.