Ponad 800 młodych ludzi obejrzało w piątek 1 marca na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku widowisko słowno-muzyczne pt. "Czyste serce - rzecz o Łukaszu Cieplińskim". Spektakl prezentował sylwetkę żołnierza II podziemia, który został zamordowany w 1951 r.
Teresa i Andrzej Starmachowie, znani i cenieni historycy sztuki, galerzyści i kolekcjonerzy polskiej sztuki współczesnej, podarowali społeczeństwu Krakowa znaczną część swojej kolekcji. Zbiory trafiły do dwóch krakowskich placówek - Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Muzeum Fotografii MUFO. Akty darowizny zostały podpisane 26 lutego w Pałacu Wielopolskich, siedzibie władz miasta Krakowa.
Misterium Męki Pańskiej, które jest grane przez okres Wielkiego Postu w każdą sobotę w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie, gromadzi tłumy widzów. Spektakl przygotowują członkowie Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali.
Wystawa "Krucyfiks" otwarta 16 lutego w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie prezentuje zdjęcia wykonane przez wybitnego fotografika Tomasza Sobeckiego. Ukazują przejmujące zbliżenia rzeźby Chrystusa na krzyżu, wiszącej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu.
Widowisko Ścięcie Śmierci, które swoim rodowodem sięga XVII wieku, jest formą teatru ludowego. Zwyczaj ten w XIX wieku przelał na papier miejscowy proboszcz ks. Jan Kloczkowski. Od tamtego czasu grany jest niemal nieprzerwanie w ostatni dzień karnawału.
W poniedziałek 12 lutego w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu otwarta została wystawa zdjęć Tobiasza Janusa, na której repliki strojów śląskich prezentują Frelki z Lubszy. Fotografie będzie można oglądać do 27 lutego.
Na ogrodzeniu bazyliki katedralnej w Łowiczu, a także kościoła ojców pijarów można podziwiać wystawę "Kolory prawosławia. Grecja". Zdjęcia będą prezentowane do 4 marca.