Jolanta Dylewska najlepsza

Jolanta Dylewska zdobyła Złotą Żabę w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage.

Dylewska została nagrodzona za zdjęcia do filmu „W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland. Srebrną Żabę otrzymał Mahmoud Kalari za zdjęcia do „Rozstania" w reżyserii Asghara Farhadiego, a Brązową Żabę - Robbie Ryan za zdjęcia do „Wichrowych wzgórz" Andrei Arnold.

Za całokształt twórczości nagrodę Plus Camerimage odebrał operator John Seale. Nagrodami specjalnymi uhonorowano aktora Klausa Marię Brandauera i scenografa Jacka Fiska, w uznaniu ich szczególnej wrażliwości wizualnej.  

W konkursie filmów polskich triumfował Radosław Ładczuk, autor zdjęć do filmu „Sala samobójców" wyreżyserowanego przez Jana Komasę.  

Festiwal Camerimage narodził się w 1993 r. w Toruniu. W latach 2000-2009 był organizowany w Łodzi, a w 2010 r. został przeniesiony do Bydgoszczy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.