Powalczą o Złote Lwy

W poniedziałek rozpoczyna się 37. Gdynia Film Festiwal. W czasie festiwalu, który potrwa do 12 maja, o główną nagrodę walczyć będzie 13 lub 14 filmów fabularnych.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. W czasie festiwalu, który potrwa do 12 maja, o główną nagrodę walczyć będzie 13 lub 14 filmów fabularnych. Jak zapowiada dyrekcja festiwalu ewentualny czternasty tytuł ma zostać podany w czasie trwania imprezy.   

O Złote Lwy w tym roku walczą „80 milionów" Waldemara Krzystka, „Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego, „Bez wstydu" Filipa Marczewskiego, „Droga na drugą stronę" Anci Damian, „Dzień kobiet" Marii Sadowskiej, „Jesteś Bogiem" Leszka Dawida, „Mój rower" Piotra Trzaskalskiego, „Obława" Marcina Krzyształowicza, „Sekret" Przemysława Wojcieszka, „Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej, „Supermarket" Macieja Żaka, „W ciemności" Agnieszki Holland oraz „W sypialni" Tomasza Wasilewskiego.

W tegorocznym jury zasiadają reżyserka Dorota Kędzierzawska (przewodnicząca jury), autor powieści kryminalnych „Uwikłanie" i „Ziarno prawdy" Zygmunt Miłoszewski, aktorka Ewa Wiśniewska oraz Caroline J. Libresco, Michał Leszczyłowski, Waldemar Kalinowski, Stephen Rea i operator Adam Sikora.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.