Kolejna nagroda dla polskiej komedii

Paweł Wendorff, reżyser polskiej komedii pt. „Nie ten człowiek”, zdobył kolejną nagrodę za swój niezależny film w USA. W sobotę 20 sierpnia w Capital Hilton Hotel w Waszyngtonie odbyło się uroczyste rozdanie nagród The World Music and Independent Film Festival. Wendorff otrzymał nagrodę dla Najlepszego Reżysera Filmu Fabularnego.

Na festiwalu  prezentowano nowe, oryginalne zjawiska w dziedzinie muzyki i filmu. Przez pięć dni pokazano ponad 50 wyselekcjonowanych wcześniej filmów krótkich, długometrażowych i dokumentalnych z USA i ze świata. 

To kolejna nagroda dla filmu „Nie ten człowiek", bo niedawno film otrzymał również główną nagrodę w kategorii Najlepszy Fabularny Film Zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge, a także wyróżnienie na Los Angeles International Underground Film Festival.  

Film znalazł się również w oficjalnej selekcji festiwali: The Syracuse International Film and Video Festival (Syracuse, Nowy Jork), Fort Lauderdale International Film Festival (Floryda) oraz Louisville's International Festival of Film (Kentucky). “   

„Nie ten człowiek” to utrzymana w groteskowym tonie, porównywana do „Rejsu”, komedia absurdu  z udziałem  wielu polskich gwiazd, m.in. Piotra Adamczyka, Jana Frycza, Wojciecha Pszoniaka, Kingi Preis, Lesława Żurka, Krzysztofa Globisza, Jacka Braciaka. Trafi do polskich kin w czwartek 24 listopada 2011.

Jej bohater, prawie trzydziestoletni Kuba, pewnego dnia za namową rodziców decyduje się podjąć pierwszą pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama