Polski film najlepszy w Grecji

Film „Jutro będzie lepiej" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej otrzymał dwie nagrody dla najlepszego filmu fabularnego na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Olimpia w Grecji.

Film opowiada o trzech mieszkających na dworcu rosyjskich chłopcach, którzy wyruszają w świat, przekraczając granice - i te dosłowne, i te umowne. Po dziecięcemu naiwni i łobuzerscy, szukają miejsca, gdzie spełnią się ich wielkie, ale proste marzenia, szukają innego życia, lepszego świata. To niezwyczajna podróż trzech małych bohaterów, małych wielkich bohaterów naszych czasów. Dorota Kędzierzawska jest zarówno  reżyserką, jak i autorką scenariusza. Autorem zdjęć i scenografii jest Arthur Reinhart.

Na festiwalu Olimpia w Grecji film został uznany za najlepszą fabułę przez międzynarodowe i dziecięce jury, które oceniało konkursowe obrazy. Są to kolejne nagrody dla „Jutro będzie lepiej". Wcześniej film został wyróżniony m. in. na Berlinale (nagroda dla Najlepszego Filmu w sekcji „Grand Prix Deutsches Kinderhilfswerk" i nagroda Peace Film), w Madrycie, Orenburgu i Poznaniu, gdzie na 29. Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, otrzymał nagrodę jury dziecięcego i wyróżnienie przyznane przez dorosłych.

Obraz został wyprodukowany przez Kid Film. „Jutro będzie lepiej" jest polsko-japońską koprodukcją współfinansowaną przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama