Diana Krall zaśpiewa we Wrocławiu

Podczas wrocławskiego Ethno Jazz Festival w połowie listopada zaśpiewa jedna z najbardziej popularnych wokalistek jazzowych "specjalistka od uwodzenia głosem" Diana Krall. Kanadyjska wokalistka na koncercie wykona swoje najpopularniejsze utwory.

Jak poinformowała PAP Anna Pupin z firmy organizującej koncert, jej poprzednia płyta "Quiet Nights" odniosła wielki sukces w Europie, Ameryce oraz w Australii i była jedną z najchętniej kupowanych płyt jazzowych w historii polskiego przemysłu muzycznego.

"Krall, specjalistka od uwodzenia głosem, jest jedną z najbardziej utytułowanych, żyjących wokalistek. Śpiewa, komponuje, gra na fortepianie. Trzykrotnie zdobyła nagrodę Grammy" - mówiła Pupin.

Artystka oprócz własnych kompozycji wykonuje zaaranżowane covery utworów legend muzyki, m.in.: Joni Mitchell, Cole'a Portera, George'a Gershwina, Toma Waitsa czy Duke'a Ellingtona. Śpiewała z Rayem Charlesem, Celin Dion, Natalie Cole.

Płytę "The Look of Love" nagrała ze słynną London Symphony Orchestra. Jej album "All for You: A Dedication To The Nat King Cole Trio" utrzymywał się na liście bestsellerów jazzu magazynu "Billboard" przez 70 tygodni. Natomiast "New York Times" umieścił płytę w dziesiątce najlepszych albumów roku.

Krall urodziła się w 1964 r. w rodzinie o muzycznych tradycjach. Ojciec pianista i babcia wokalistka od najmłodszych lat kształtowali artystyczną wrażliwość przyszłej gwiazdy jazzu. Kiedy w szkole średniej nauczyła się komponowania utworów na trio fortepianowe, założyła własny zespół i zaczęła odnosić sukcesy.

Na wrzesień 2012 zaplanowana jest polska i światowa premiera najnowszej płyty Krall "Glad Rag Doll". Będzie to album ukazujący nowe oblicze uwielbianej przez publiczność wokalistki i pianistki jazzowej. Utwory z tego krążka będzie można usłyszeć podczas koncertu w Hali Orbita.

Pupin dodała, że jeśli ktoś po koncercie zechce podziękować artystce kwiatami, warto kupić bezwonny bukiet, bowiem piosenkarka jest alergikiem.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg