Górale już w drodze na Jasną Górę

O błogosławieństwo poprosili w sanktuariach na Bachledówce i w Ludźmierzu.

Kilkuset górali wyruszyło dzisiaj przedpołudniem w 31. Pieszej Góralskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. O błogosławieństwo na czas drogi poprosili w maryjnych sanktuariach na Bachledówce i w Ludźmierzu. Jedna grupa pątników wyruszyła z Zakopanego, druga - z Nowego Targu. Spotkają się w Makowie Podhalańskim, skąd na Jasną Górę powędrują już wspólnie.

„Kościół naszym domem” – to hasło przewodnie góralskiej pielgrzymki. Ks. Józef Urbańczyk, wikary nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zapewnia o modlitwie w intencji miasta i jego mieszkańców. – Powierzamy również wszystkie osoby, które pracują przy remoncie dachu naszego kościoła, aby wszystkie prace przebiegały bezpiecznie. Dziękujemy także za ofiarodawców – mówi kapłan.

Na szlak wyruszyli zarówno ludzie młodzi jak i emeryci a także rodzice z małymi dziećmi. Pątników pozdrowił ks. prałat Stanisław Strojek, proboszcz największej podhalańskiej parafii i burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

Górale wejdą na Jasną Górę 31 lipca, powita ich tam bp Jan Szkodoń, który odprawi na pątników Mszę św. Jak zawsze pątnicy w tym dniu pokonają szlak pielgrzymkowy w strojach góralskich.


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg