Zegarek Claptona za 3,6 mln dolarów

Platynowy zegarek słynnej firmy Patek należący do brytyjskiego gitarzysty rockowego Erica Claptona został niedawno sprzedany na aukcji za 3,44 mln franków szwajcarskich (3,6 mln USD).

Niezwykle rzadki model 2499/100, jeden z tylko dwóch takich oprawnych w platynę, Clapton nabył około 10 lat temu. Zegarek ten został wystawiony i sprzedany na aukcji ponad 300 zegarków w Genewie.

Nabywcą była osoba obecna w sali aukcyjnej, ale rzecznik domu Christie's powiedział, że nie dysponuje informacjami na jej temat.

Zegarek z tzw. wiecznym kalendarzem z fazami księżyca oraz osobnymi tarczami minutową i sekundową został wyprodukowany przez słynną firmę Patek Philippe w 1987 roku.

Zdaniem większości ekspertów egzemplarz ten należy do 10 najbardziej znaczących zegarków naręcznych na świecie ze względu na wartość historyczną, skomplikowany mechanizm, piękno, stan zachowania, rzadkość i pochodzenie - powiedział przed aukcją szef działu czasomierzy domu Christie's Aurel Bacs.

Clapton, były muzyk grupy Cream, w zeszłym roku sprzedał ponad 70 gitar na aukcji dobroczynnej w nowym Jorku, uzyskując w ten sposób 2,15 mln dolarów dla założonego przez siebie ośrodka leczenia narkomanów i alkoholików na karaibskiej wyspie Antigua w archipelagu Małych Antyli.

W zeszłym miesiącu sprzedał w londyńskim domu Sotheby's abstrakcyjny obraz Gerharda Richtera za 34,2 mln dolarów; była to rekordowa cena osiągnięta na aukcji za dzieło żyjącego artysty.

Kyle Akasaka Eric Clapton - Tears in Heaven

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama