Spotkania ze Skandynawią

Wystawa fotografii, panel dyskusyjny, pokaz kulinarny znalazły się w programie "Szczecińskich Spotkań ze Skandynawią". Impreza, która odbywa się w czwartek wieczorem, jest zapowiedzią planowanego na przyszły rok trzydniowego spotkania polskiego i skandynawskiego biznesu.

"To wydarzenie stanowi preludium do targów poświęconych krajom Skandynawskim, włączając w to Arktykę i Antarktydę pod nazwą Nordlandica, które odbędą się w Szczecinie w marcu 2012 r." - powiedziała PAP rzeczniczka Polskiej Fundacji Sportu i Kultury Anna Mizerska.

Autorkami prezentowanej podczas Spotkań wystawy zatytułowanej "Norweskie Inspiracje" są Elżbieta Dzikowska - gość specjalny imprezy oraz Izabela Staniszewski. Wystawa składa się z blisko 97 zdjęć, które pokazują pejzaże i architekturę Norwegii.

Jak powiedziała PAP Dzikowska, podróżniczka i fotografik, Norwegia podziałała na nią inspirująco. "Znalazłam tam życie zgodne z naturą, ludzi, którzy szanują na co dzień swoją tradycję" - zaznaczyła. "Podczas otwarcia opery w Norwegii widziałam ponad połowę gości w strojach regionalnych" - dodała podróżniczka.

Szczecińskim Spotkaniom towarzyszy także dyskusja polskich i skandynawskich przedsiębiorców zrzeszonych w Polsko-Skandynawskiej Izbie Gospodarczej, poświęcona m.in. związkom biznesu z kulturą i edukacją.

Szczecin jest siedzibą Euroregionu Pomerania, do którego należy szwedzka Skania. Znajdują się tutaj trzy skandynawskie konsulaty - duński, norweski i szwedzki. W Kwaterze Głównej Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód służą duńscy żołnierze.

W tym mieście też jest najliczniejsza w Polsce regionalna reprezentacja środowisk biznesowych związanych ze Skandynawią. Na szczecińskich uczelniach studiuje prawie 400 młodych ludzi z krajów nordyckich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości