Gdy brat zostaje papieżem...

W Niemczech ukazała się we wtorek książka zatytułowana "Mein Bruder, der Papst" (Mój brat papież), w której brat Benedykta XVI, ksiądz Georg Ratzinger zapewnia, że jego młodszy brat Joseph Ratzinger nie zmienił się, gdy został głową Kościoła katolickiego.

Niemiecka agencja dapd informuje, że 270-stronicową książkę napisał historyk Michael Hesemann na podstawie wielogodzinnych wywiadów z Georgiem Ratzingerem.

Georg podkreśla, że jako bracia zawsze byli sobie z Josephem bardzo bliscy. Wspomina wspólne dzieciństwo i młodość, czas studiów, otrzymanie święceń kapłańskich, a także opisuje dzisiejszego papieża jako miłego i skromnego człowieka, który chętnie pisałby więcej książek.

Brat papieża wspomina, że gdy obaj studiowali teologię we Freising w Bawarii, koledzy nadali im przydomki, związane z ich zainteresowaniami. Przyszły papież był nazywany "Buch-Ratz" (niem. Buch - książka) zaś jego brat miał przydomek Orgel-Ratz (niem. Orgel - organy).

Georg Ratzinger przyznaje, że był dość przybity, gdy 19 kwietnia 2005 roku jego brat został papieżem. Było mu smutno, ponieważ obawiał się, że brat nie będzie już miał dla niego czasu. Pogodził się z tym, jak wyznał, po kilku dniach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości